גן עדן עכשיו. המלדיביים. קרדיט צילום: הברונית, שרי דה בורשגרב

אוהבי יין מוכנים לנסוע למרחקים ולהשקיע שעות רבות רק כדי ללגום מאוספו של מרתף יין יוצא דופן, לצד ארוחה משובחת. אבל רק בודדים נסעו רחוק כפי שאני נסעתי לאחרונה, כשיצאתי למסע בן 29 שעות לאומת האיים המדהימה - המלדיבים, הנמצאת מרחק 400 מייל מחופי סרי לנקה באוקייאנוס ההודי.


יצאתי בטיסה מניו יורק לקאטאר. בדוחה, הבירה, חיכיתי כמה שעות לטיסה היומית למאלה (Male), בירת המלדיבים. משם, אחרי המתנה, כמובן, טסתי להאא אליפו אטול (Haa Alifu Atoll), ועליתי על סירה איתה שטתי במשך שעה עד שהגעתי ל- Beach House Maldives, התוספת החדשה והמדהימה של רשת המלונות ואתרי הנופש, הוולדורף אסטוריה (Waldorf Astoria Hotels & Resort). כדי להקל על האורחים, השיק האתר באחרונה שירות טיסות פרטי ישירות ממאלה.

אי ירוק בים

הביץ' האוס תופס את כל שטחו של אי פרטי, המכוסה בצמחיית קדומים ירוקה וצפופה, המוקפת ברצועת חוף של חול לבן ורך ובים צבוע טורקיז מבהיק. אחרי שינה של מספר שעות התיצבתי במרתף היינות לארוחת שמפניה. המרתף, מעוצב לעילא ומואר באור נרות, ממוקם מתחת לפני הים. מנהל המרתף, סאני צ'ואנג,  (Sunny Chuang), הכין עבורי ארוחה אותה כינה "יחסים מסוכנים" (על שם ספר הזכרונות שלי אודות הרומן והנישואין לבארון הבלגי).

ההתאמה בין המנות לשמפניה היתה מעוררת השתאות: Billecart-Salmon Reserve צוות עם מנת הקאוויאר והצלופח, Bollinger La Grande Annee '99 שהתאים מאוד לצד מנת כבד האווז. Vertical of Jacquesson Grand Vin Signature '88, '89, '90 היה המלווה המושלם לתבשיל הלובסטר ופטריות המורל,Perrier Jouet Belle Epoque Rose '02, והתאים בדיוק למנת דג הפורל הוורוד והכמהין, Louis Roederer Cristal 2000 שהוגשה עם מנת גבינה. ולסיום, לא היה מתאים יותר מגביע הKrug Grande Cuvee להעצים באופן מופלא את טעמי מנת הקרם ברולה.

עונג צרוף לחובבי היין. קרדיט: הברונית שרי דה בורשגרב

אוסף היין הבינלאומי המרשים של ביץ' האוס, מלדיבים, הופך אותו ללא ספק לאתר הכרחי לאוהבי יין מושבעים. בכל בקתות האורחים ניתן למצוא מקרר יין לשמונה בקבוקים, והאורחים יכולים להיוועץ בסומליה על מנת לבחור לעצמם את היין ממנו ילגמו בזמן שהותם במלון. למעוניינים, צ'ואנג, ראש צוות הסומליה, מנחה במרתף היין, פעמיים בשבוע, ארוחות של טעימות יין וסמינרים.

עין הדג

בתוך מספר ימים המשכתי במסעי לאתר יין נוסף באיים המלדיביים, קונרד רנגאלי, (Conrad-Rangali Island), המנוהל תחת המטריה של רשת הילטון. הגעתי במטוס-ים למלון, הבנוי על שני איים המחוברים ביניהם בגשר. האיים מכוסים במטעי דקלים ומוקפים בלגונה יפהפייה ושקטה.

מרתף היינות בקונרד רנגאלי מרשים מאוד ומכיל למעלה מ- 32,000 בקבוקים בשווי כולל של 1.2 מיליון דולרים. לצידו פועלת מסעדת גורמה הממוקמת בתוך אקוואריום תת-ימי. הדרך למסעדת איטהה מתחת למים  (Ithaa Undersea Restaurant), היא באמצעות מדרכה מרוצפת לוחות עץ, המובילה לכיוון הים ומסתיימת במדרגות עץ לולייניות. המסעדה ממקומת במעין גליל זכוכית שקוף המוקף בגן מואר של אלמוגים, אחד מפלאי עולם.


Ithaa Undersea Restaurant. קרדיט: הברונית שרי דה בורשגרב

בעת שהסועדים נהנים מתפריט טעימות של שמונה מנות, הכולל זנבות לובסטרים מאודים, מקפא אויסטרים, ברווז בר צלוי, פילה של צבי ומרק שוקולד ומקדמיה, מתקרבות להקות הדגים בקרבתנו ו'בודקות' את המנות המוגשות. בעודי לוגמת גביע של Pol Roger Cuvee Sir Winston Churchill '95 , חמקו לידי דג סקורפיון מסולסל זימים ודג תוכי אדום פנים. מיד אחריהם ביקרו אותי טונה כחולה וכמה כרישים, אבל כשמנטה ריי ענקית עצרה לידי למספר שניות בצדה האחר של הזכוכית, היה לי ברור שבכל דירוג אפשרי של אתרי יין, את הספארי התת-ימי הזה, אי אפשר לנצח.

*הברונית שרי דה בורשגרב נוסעת ברחבי העולם ומביאה את החדשות החמות ביותר בתחום היין והחיים הטובים.