את יום חמישי האחרון בילו 22 נשים חברות מועדון Prime Club בחגיגה של אופנה ויופי, ללא תשלום, במהלכו ביקרו מאחורי הקלעים של מותגי היוקרה MASKIT ו-Yvel – הראשון בית האופנה המיתולוגי המתחדש, השני מותג התכשיטים הבינלאומי עתיר הפרסים. את הסיורים ליוותה שרון איילון, מנהלת הפיתוח העסקי של תכשיטי Megemeria מבית Yvel, מה שהבטיח לבנות שפע תמונות סלפי איתה לאורך היום.

 

פעמיים שרון. טל לבית משכית, איילון לבית איבל

 

בבוקרו של היום האביבי יצאו כולן בהסעה למשכנו של בית האופנה משכית שביפו, שם פתחו את הסיור בטעימה מרעננת מפירות העונה שנפרסו בעיצובים יצירתיים ומרהיבים. בתוך כך, קיבלו הסבר קצר אודות המושבה האמריקאית, בה שוכן המבנה לשימור המשמש את בית האופנה. בתוך המבנה עצמו, יכלו הנשים להתרשם מן הקירות עמוסי התמונות ההיסטוריות של מייסדי משכית ושל דוגמניות העבר במיטב מחלצות המותג, כמו-גם משפע פריטי הקולקציות החדשות שעל מתלי הבגדים הפזורים ברחבי הסטודיו.

 

 

 

לאחר מכן התקבצו הנשים סביב שרון טל, המעצבת הראשית של משכית, שתוך כדי הצגת קולקציות ישנות וחדשות סיפרה על עצמה ועל ההחלטות שהביאו להקמת המותג הוותיק מחדש. בזמן שמנהל הסטודיו תיאר בפניהן את עבודת התופרות ואת שלבי היצירה, הפגינו המבקרות עניין רב בנעשה: חלקן הפכו לדוגמניות-לרגע כשמדדו כמה מפריטי הקולקציה החדשה, אחרות הרבו לצלם ולהצטלם בסמארטפונים. שיהיה לפייסבוק...

 

 

 

מהאוטובוס שהביא אותן למרכז המבקרים המפואר של Yvel, במוצא שבמעלה הדרך לירושלים, ירדו החברות הישר לאולם קולנוע פרטי שהקרין סרטונים אודות המותג ופועלו המסחרי והקהילתי. לרגע של שעשוע חולקו החברות לשתי קבוצות שהתחרו ביניהן בחידון טריוויה קליל, ואז הגיעה אורנה לוי, שביחד עם בעלה איציק ייסדה ומנהלת את איבל. תוך תיאור ימי ההקמה, תיבלה לוי את דבריה באנקדוטות כמו כשסיפרה כי בשל היותה בת לסוחרי תכשיטים ותיקים, נשבעה בילדותה שלא תעסוק בכך – אך לגורל היתה תוכנית אחרת: בעת שהכירה את איציק הוא חיפש תעסוקה לפרנסתם, היא לימדה אותו להשחיל פנינים – ומכאן הכל התגלגל.

 

 

 

משם המשיכו הבנות אל אולם המבקרים המרווח והמרשים, בו מוצגים התכשיטים השונים לראווה. החדר היותר אטרקטיבי, ובו תצוגת התכשיטים היקרים מבית Yvel, ממוקם במבנה לשימור בן כ-160 שנה ששימש עד לפני 5 שנים את יקבי אפרת של משפחת טפרברג. לאחר שסיימו להתרשם ולרכוש תכשיטים, התכנסו כולן במרתף היינות ששוחזר מבניין היקב המקורי - שם הן פונקו במבחר מתאבנים מגבינות איכות ומכוס מענגת מיין הבית. בסיומו של היום, העניקה חברת התכשיטים שי צנוע לכל אחת מחברות פריים קלאב – תליון פנינה קטן ויפהפה. מזכרת נאה מיום ארוך של כיף.

 

עוד תמונות, להשלמת החוויה:

עולותמנשנשותמקשיבותמתעניינותמדגמנותמצטלמותמתרשמותושוב מנשנשות...