להפוך את החלום לאפשרי (צילום: imagebase)

שוק המכוניות בישראל נהנה מצמיחה בעשור האחרון, והמגמה הולכת ומתפתחת. בין עשרות מותגי הרכב המיובאים כיום ארצה יש לא פחות מ-14 מותגי יוקרה, בהם פרארי ומאזרטי המוסיפים לרשימה ניחוחות פרימיום משובחים. כאשר ההיצע רחב ואיכות כלי הרכב מעולה, הבחירה קשה מתמיד והפתרון הוא להתמקד, לזהות את הצרכים ולהגדיר אותם.

צורך יכול להיות מעשי, כמו שבעה מקומות ישיבה – כמו- גם הצורך להשליך בנון-שלאנט את מחזיק המפתחות על השולחן בבית הקפה. אבל צריך גם לדעת ממה להיזהר: האם יש מותג שנתפש בציבור בצורה שלילית? האם מכוניתך משדרת מסר אחר משרצית להעביר? לעיתים תקרת חניות נמוכה תגביל כניסה לרכב השטח המפואר שלך, ומאידך זווית הכניסה במורד החניון תגרום למכונית הספורט הנמוכה שלך לגרד את גחונה.

איתך עד המטרה

כדי להתמצא כיום בעולם הדינמי של כלי הרכב המודרניים, יש צורך בבסיס ידע רחב מאוד ובעיקר בהתעדכנות קבועה בחידושי הענף. לקונה המזדמן אין סיכוי להכיל את כמויות המידע האדירות, ובוודאי שלא להתמצא בטרמינולוגיה או בכמויות ראשי התיבות המופיעים בכל קטלוג רכב. לשם כך, וכדי לחסוך לך את המשאב היקר ביותר – זמן – מומלץ לפנות ליועץ מומחה בקניית רכבי פרימיום.

יחד איתך יזהה היועץ את צרכיך המדויקים, יציע אפשרויות ויבצע את התיאומים הנדרשים כדי לאפשר לך לחוות אישית את המכונית. בסיועו, תהליך הסינון יעיל ומהיר יותר, נסיעת המבחן מתואמת עבורך, ובמרבית המקרים יובא רכב המבחן עד ביתך. היועץ ימשיך ללוותך במקרה הצורך גם בטרייד אִין לרכבך הנוכחי, ויהיה לצידך בכדי לסגור את העסקה המהירה והנוחה ביותר.

עסקת חייך קרובה מתמיד (צילום: thinkstock)

לשחות בחומר - גם במים

ואם עולם המכוניות הוא מורכב, לא כל שכן עולם השייט: השפה על המים אחרת לגמרי - מטר הופך לרגל, קמ"ש הופך לקשר, וכן הלאה. המבחר בים נע בין יאכטות ממונעות ליאכטות עם מפרשים, וגם בתוך אלו יש קטגוריות-משנה המתאימות את כלי-השייט למשימות השונות – ממפרשית להשטה בידי יחיד, ועד סירת מירוץ מהירה הדורשת צוות. שלא לדבר על המרחק שהיית רוצה לגמוא בה.

בהתאם, גם טווח המחירים רחב מאד - החל בעשרות אלפי דולרים לסירת ספורט, המונעת במנוע של שברולט קורבט או קאדילק ומצויידת באמצעים ליצור גל מושלם ל-wake וסקי בכנרת; ועד לעשרות מיליוני דולרים למגה-יאכטה תלת-מפלסית, המסוגלת לחצות אוקיאנוסים וזקוקה לצוות מקצועי שידאג להשיטה למעגנים האקזוטיים והיוקרתיים ביותר בעולם.

בדרך אל חוף התענוגות (צילום: יח''צ Aqua Marina Yachts)

להגשים חלום - בעיניים פקוחות

גם אם מספר המותגים הימיים בזירה הישראלית אינו רב כמו בעולם הרכב, הרי שגם מי שכבר 'שוחה בחומר' זמן רב עלול להתבלבל מהשפה הזרה, המידות האימפריאליות ומגוון התצורות והשימושים. יועץ מקצועי לרכישת יאכטה או סירה יֵדע למקד את דרישותיך ולאתר את כלי השיט המתאים לך ביותר בתקציב הנכון, וימנע ממך -  לפעמים במחיר של שבירת חלום ילדות, כשיסתבר שמה שחלמת עליו פעם אינו רלוונטי עבורך כיום - לעשות טעות שעלולה להיות יקרה מאוד.