המבנה: קוטג' בן שלוש קומות, קומת כניסה, קומת מגורים ועליית גג, 120 מ"ר כל אחת (במהלך השיפוץ נוספו 30 מ"ר לקומת הכניסה).
לוקיישן: נווה סביון, אור יהודה.
משך השיפוץ: כשמונה חודשים.
הדיירים: הוא רואה חשבון, היא עורכת דין, שלושה ילדים ועוד שניים (שלו) מנישואים קודמים שמגיעים תכופות להתארח בחדר הגדול שבעליית הגג.
עיצוב: ענבל ברקוביץ - עיצוב ואדריכלות פנים.


קומת הכניסה וקומת המגורים עברו שיפוץ מאסיבי, מהמסד ועד הטפחות. הוחלפו פתחים, ריצוף, רהיטים, נקודות חשמל ותקשורת, ובוצעה אדריכלות פנים. על המעטפת הקרה והנוקשה, כביכול (ברזל טבעי, ריצפה אפורה וקירות לבנים), הולבש ריהוט מגוון, אתני ומודרני עם נגיעות עץ אשר יצרו מיקס מעניין. "מה שאני אוהבת בבית הזה שכביכול שום דבר לא מתאים. אין סטים, אין התאמות של הספה לכורסאות, לשולחן. אבל בסופו של דבר, כל האקלקטיות הזו מתחברת למשהו שהוא יפה ומעניין", מספרת המעצבת ענבל ברקוביץ. "הלקוחות היו שותפים מלאים לעיצוב ובהחלט צריך אומץ כדי לעשות את הדברים שהם עשו, כמו המטבח הכהה בתקופה בה כל המטבחים היו לבנים".


חלל קומת הכניסה. צילום: גדעון בועז

סלון: הרקע של כל קומת הכניסה הינו קלאסי בשילוב מודרני, בצבעים קודרים: ריצפת שיש אפור, בריקים (אבני פירוק) אפורים וספה כהה. רהיטים מגוונים ושונים הוכנסו לחלל הסלון, כשהחמימות נוצרת מהשטיח האתני ומהכריות בטקסטורות השונות. התמונה הצבעונית הגדולה שבסלון נבחרה לאחר שהמעצבת שלחה את בעלי הבית לגלריות שונות עד שנבחרה התמונה הנוכחית, המתאימה בגודל לחלל הגבוה של הסלון ולצבעים של הבית - הסגלגלות שדומה לספה והחלקים השחורים שמתאימים לכורסאות. גרם המדרגות שמוביל לקומה השנייה קוצר וחופה בשיש תואם לרצפה. מעל המדרגות ישנו סקיילייט (חלון תקרה) שזורק אור נפלא.


הסלון. צילום: גדעון בועז

מיבנה הבית אינו שגרתי ומשלב בתוכו קירות אלכסוניים ופינות עגולות. במקום לשבור ולהרוס אותם בחרה המעצבת להפוך פינה כזו לפינת לאונג'. "הדיירים אוהבים לשתות משקאות או להתרווח ולעשן וזו הפינה שלהם. עשינו בר משקאות עם שני כסאות בר, כיור קטן, נקודת חשמל להפעיל את המיקסר לשייקים והכנסנו מקרר יינות - פינה פונקציונאלית המשרתת את אורחות חייהם של הדיירים. חילצנו מהפינה את הכי טוב שאפשר והשלמנו את המבנה העגול של הקיר בעזרת הבר", מסבירה ברקוביץ. על מנת להכניס אור נוסף לבית, פתחים חדשים מפרופילים בלגיים מברזל יוצרו לסלון והוכנסה דלת גדולה וגבוהה, שמתאימה לחלל הגבוה.


הלאונג'. צילום: גדעון בועז

מטבח ופינת אוכל: המעצבת בחרה בצבעים לא שגרתיים למטבח: אפור ושחור - גרפיט, שמתבטא בגוון הדלתות והשיש. למרות הצבעים הכהים, המטבח מואר מאד בזכות התאורה והוויטרינות למרפסת הקדמית. הארונות הגבוהים עשויים עץ אלון מעושן. למעשה, שילוב העץ נוגע גם במטבח, בפינת האוכל ובשולחן הסלון. חמימות העץ שמשתלבת בצבעי האפור יוצרת בית מודרני וחם. הדיירים ביקשו אי ופינת אוכל גדולה וקרובה למטבח, כיוון שהם מאוד אוהבים לארח. כאן הוכנס שולחן פינת אוכל באורך של לא פחות מ-3.20 מטרים, ואי מטבח גדול עם מקומות ישיבה לשישה אנשים.


המטבח. צילום: גדעון בועז


מטבח ופינת אוכל. צילום: גדעון בועז


פינת האוכל. צילום: גדעון בועז

טרום השיפוץ היו באזור פינת האוכל שני עמודי קונסטרוקציה שלא ניתן היה להזיזם. המעצבת בחרה לבנות קיר רציף שבתוכם יסתתרו העמודים התומכים, ועליו שובצו ברייקים מפירוק בצבע אפור המתמזגים עם הרצפה. מעבר להסתרת העמודים, בניית הקיר הרציף אפשרה מספר דברים נוספים: יצירת רקע יפה לפינת האוכל, יצירת גומחות אחסון רבות בצד האחורי של הקיר והפרדה בין שירותי האורחים לפינת האוכל.

תאורה: "בכל בית שאני עובדת עליו אני משחקת עם התאורה. כאן הכנסנו תאורה נסתרת סביב העמודים, תאורת Up & Down על קיר פינת האוכל, תאורה עדינה בכניסה ותאורה ממוקדת בפינת האוכל", מסבירה ברקוביץ. סביב לטלוויזיה שילבנו תאורה סמויה - תאורת לד שנותנת אלומת אור עמומה. זו תאורה נפלאה לראות איתה טלוויזיה כשרוצים חושך אבל לא אפלה גמורה".

פינת משפחה: לחדר המשפחה הוכנסו רהיטים חדשים בהזמנה מיוחדת והרצפה חופתה בפרקט עם פאנלים לבנים בגוון של הקיר, כמו יתר החדרים בקומת המגורים. בנוסף, כיוון שהדיירים הם אנשי ספר, עוצבה ספרייה גדולה בצבע לבן בצמוד לקיר.


פינת משפחה. צילום: גדעון בועז

חדרי המגורים: בחדרי הילדים שולבו קיר טפטים ורצפת פרקט. מבנה חדר השינה של ההורים שונה כליל: "האמבטיה של ההורים נמצאת מעל פינת הלאונג' העגולה ש"גנבה" שטח יקר מחדר ההורים. לקחנו מהפינה העגולה לטובת חדר השינה, ובכך הצלחנו להגדיל את הארון, ליצור קיר לטלוויזיה וחדר רחצה", מסבירה ברקוביץ.


חדר הילדים. צילום: גדעון בועז


חדר ילדים נוסף. צילום: גדעון בועז


חדר הורים. צילום: גדעון בועז

חדר רחצה: לחדר הוכנס ספסל שיש שמתחיל במקלחון עד למפגש עם הארון, כשהזכוכית של המקלחון מתלבשת עליו. הגוונים של המקלחון ניטרליים, ריצפה דמוית אבן אפורה והקירות בצבע לבן עם פסיפס לבן. לחלונות נבחר פרופיל בלגי ובשביל הפרטיות חופה כל  חלון בווילון. כיוון שאין קיר לתלות עליו מראה, הוצבו מראות מתניידות ברות הזזה מול כל כיור, שפתרו את הבעיה.


חדר הרחצה. צילום: גדעון בועז


שירותי אורחים. צילום: גדעון בועז

חצר: שביל הכניסה רוצף באבני דרך בצבעי שחור - אפור עם שילוב של אבני מדרכים, מפלים וגשרים. בחצר שולבו פינת ישיבה, פינת ברביקיו, שולחן פינג פונג ובית מעץ לילדים.

בחירת המעצבת: "אני אוהבת את המטבח: השיש האינסופי, הצבע המיוחד הכהה, ותתפלאו לשמוע הוא גם מאוד פרקטי", מספרת ברקוביץ. "אני אוהבת מאד גם את הסלון - את השטיח זיגלר השחור והבז' עם הספה בצבעי הסגול-שחור והשולחן מעץ. אני אוהבת את האומץ שהיה בבית, לא בכל הבתים הלקוח משחרר באותה מידה".

טיפ עיצובי: "להקשיב למעצבת. ברגע שאתם מרגישים שאתם בידיים הנכונות תתחילו לסמוך על איש המקצוע. בעיצוב אסור לפחד כי כשלא מעיזים יוצא בית שגרתי. יפה ונחמד אבל ללא ערך מוסף".