דברים שקוראים מכאן לא קוראים משם. קרדיט: shutterstock

האהבה לפונטים חצתה לא מכבר את גבולות עולם העיצוב הגרפי- שם ההתעסקות באותיות היא מובנת ונחתה היישר לתוך עולם עיצוב הפנים ואפילו עולם האופנה. בעצם, כשבוחנים את הטרנד מקרוב זה לא מפתיע, מדובר בהזדמנות נהדרת להטביע חותם עיצובי וגם להעביר מסר אהוב באמצעות הבחירה בפונטים. בנוסף, יש לטרנד הטיפוגרפי ערך ויזואלי מהפנט, הטמון ביכולתו ליצור אשליות אופטיות וצורות מגוונות באמצעות השימוש ברצפי אותיות.

 מתחילים בעיצוב הפנים

אחד התחומים שבהם הטרנד הטיפוגרפי הושרש בצורה הבולטת ביותר היה בתחום עיצוב הפנים. טרנדים בעולם הזה משתנים כעת במהירות, אך נדמה כי דווקא הפונטים הצליחו לשרוד את התקופה ההפכפכה ולהישאר איתנו כבר כמה עונות.


הדרך המובהקת ביותר לשלב את הטרנד הטיפוגרפי בעיצוב של הבית, היא באמצעות בחירת כרזה טיפוגרפית ותלייתה על הקיר או הנחתה על רהיט אחר. נצלו את ההזדמנות כדי לבחור במוטו שתמיד ייצג אתכם או משפט השראה שאתם מאמינים בו. זה אמנם עשוי להישמע קיטשי, אך זה עובד נפלא ובעיקר גם נראה נפלא (במיוחד כשמסדרים לצד התמונה הממוסגרת אוסף ספרים ונרות). אתם לא מוכרחים לבחור רק במסרים, אם אתם לא בעניין של משפטי השראה: בחרו בצורה החביבה עליכם, כך שתהיה מורכבת מאוסף אותיות קטנות שייצרו אשליה אופטית. אפשרות נוספת היא לבחור הדפס שמכיל את כל אותיות ה-A-Z, כאשר רק אותיות מסוימות מודגשות ומרכיבות מילה בעלת משמעות. כיום כל מעצב גרפי שמכבד את עצמו ומבין עניין או שניים בטרנדים, מוכר כרזות טיפוגרפיות פרי עיצובו ולכן קל מאוד להשיג אותן כמעט בכל וריאציה אפשרית.

כרזה טיפוגרפית. קרדיט: shutterstock

כיאה לטרנד שהצליח לסחוף אחריו כל כך הרבה בתים מעודכנים אופנתית, גם הטרנד הזה תופס בכל החזיתות ולא רק בקטגוריית התמונות הממוסגרות: כיום ניתן למצוא כריות, הדומים, שמיכות ואפילו מצעים, אשר את כולם מעטרות אותן אותיות טרנדיות.

מרחיקי הלכת יוכלו למצוא אותיות העשויות מעץ ואמורות לעמוד באזורים שונים בבית, כמו למשל Eat בפינת האוכל או Love בשידה ליד המיטה. אפשרות נוספת היא לרכוש מדבקות קיר שמשחקות עם שילובי אותיות שונות או עם המסרים החביבים עליכם. מאחר שמדובר במדבקות הניתנות להסרה, ניתן יהיה להסיר אותן בבטחה מהקיר כשיחלוף הטרנד או לחילופין כשתתעייפו ממנו. את המדבקות אפשר להדביק גם על גבי הרהיטים, כמו למשל מדבקות מספרים לצורך מספור מגרות במטבח או בסלון (אם אתם חושקים במראה התעשייתי).

לבסוף תוכלו למצוא בקטגוריה הזו גם מפות, שטיחים ואפילו בדי ריפוד מעוטרים באותיות החביבות שלכם. טיפ עיצובי קטן על חשבון הבית: מאחר שהטרנד הטיפוגרפי בדרך כלל מתבטא בשילובי שחור- לבן, כדי ליצור אווירה מרעננת ופרשית, מומלץ לא להמשיך את הקו המונוכרומאטי אלא דווקא לשלב נגיעות של צבעים בוהקים ואפילו הדפסים עליזים יותר במראה הסופי (כמו למשל כסא עם ריפוד טיפורגפי לצד ספה בצבע בוהק).

 הכל התחיל בלואי


מאחר שעולם האופנה ועיצוב הפנים פעמים רבות מתכתבים זה עם זה, אין זה מפתיע שהטרנד הטיפוגרפי הצליח לכבוש גם את החלקה הזו, שבין כה וכה צמאה תמיד לחידושים. בית האופנה הראשון ליישם את הטרנד כבר לפני כמה שנים היה לואי ויטון, שאת תיקי המונוגרם שלו עיטרו פונטים שחורים מאסיביים על גבי רקע עור לבן והפכו לחביבים על אוהבות המותגים. מאז, כל בית אופנה שמכבד את עצמו דאג להוציא לאור אינטרפרטציה שלו לטרנד הזה, שכללה הרבה חולצות עם עיטורים טיפוגרפיים, מכנסי סקיני עם עיטורים דומים ואפילו נעליים ברוח הטרנד. מעצבים שנחשבים לאוונגרדיים יותר אוהבים ללכת עם הטרנד עד הסוף, כמו למשל לרקום צעיף שעשוי מאותיות על גבי אותיות המחוברות יחדיו או אפילו להכניס קונסטרוקציה תלת מימדית של אותיות לתוך מעיל צמר (כן, זה מופרע כמו שאתם מדמיינים).

הדרך הפשוטה ביותר לאמץ את הטרנד היא באמצעות בחירה בטישירט גדולה במראה זרוק ועליה המסר החביב עליכם. מאחר שהטרנד הטיפוגרפי מעורר בנו קונוטציות של גראנג', את המכנסיים הטיפוגרפיים אנחנו ממליצים לשדך למגפיים בעלי לוק צבאי וחולצת ג'ינס מדליקה. אפשרות נוספת, טרנדית לא פחות עבור החורף, היא לשלב מכנסיים טיפוגרפיים עם סוודר בגוון עז ובצווארון V, כשמתחתיו מבצבצת חולצה מכופתרת.


שרה ג'סיקה פרקר מאובזרת בלואי ויטון. קרדיט: shutterstock