החורף עדיין בעיצומו ולכן אנחנו יכולים לאחסן בינתיים בבטחה את כל שמלות האביב המתקתקות ולחבור לצד האפל שלנו, זה שקיים בכל אחד ואחת. אם חיפשתם את התירוץ המושלם כדי לעשות זאת, אז הנה הוא כאן לפניכם: אחד הטרנדים החמים ביותר בעולם האופנה החורף הוא הטרנד הגותי. לצד ההתלהבות מהטרנד, עולה גם השאלה ההכרחית: כיצד מיישמים אותו מבלי שניראה כמו דמות ממשפחת אדמס? או כמו  שוחטי חתולים תמימים?

 שחור משחור

הטרנד הגותי אמנם פתוח לפרשנויות ולמינונים אישיים,  אך על אלמנט אחד חשוב לא תוכלו לוותר אם בכל זאת תחליטו לחבור לצד האפל שלכם- והוא הצבע השחור כמובן. אין שום חובה שתאמצו טוטאל לוק אפלולי מכף רגל ועד ראש, אך על המלבושים השחורים בוודאי לא תוכלו לוותר. זה יכול לבוא לידי ביטוי בשמלה שחורה (אם אפשר מקסי- מה טוב), חליפה או חולצה עם חצאית. כיצד נותנים ללוק כזה, שכולו על טהרת השחור, את האדג' שיהפוך אותו לגותי? הרי לא כל טוטאל לוק שחור הוא בהכרח גם גותי למהדרין ולמעשה- רוב הטוטאל לוקים השחורים משמימים למדי.

הטריק הוא לעשות שימוש בשילובי טקסטורות שיעניקו עומק מעניין לשחור השטוח בדרך כלל. קטיפה, עור, תחרה, טול- כל אלה יתקבלו בברכה. כיצד יוצרים מראה שחור ומעניין לעין? משלבים חצאית עור עם חולצת תחרה למשל. באופן כללי ראוי לציין כי מרכיב חשוב בלוק הגותי הוא משחק השקיפות של הבדים החשופים לצד אלו האטומים. אפשרות נוספת שנועדה להוסיף עניין לשחור, היא באמצעות שילובו עם גוונים מושחרים, שיש בהם נגיעות של צבע אחר: כמו למשל ירוק מושחר, בורדו מושחר או כל גוון אחר שנראה על סף להיות שחור לחלוטין- אך לא בדיוק.
הסוד הוא במעיל

אחד המרכיבים המנצחים בלוק גותי חורפי מוצלח הוא מעיל מדויק. המעיל הזה אמור להיות שחור כמעט בכל המקרים (או מושחר, בהתאם לסעיף הקודם)- עשוי מצמר, קטיפה, עור או טקסטורה אחרת לבחירתכן. הסוד הוא לבחור במעיל בעל גזרה משורטטת, רצוי בעל סילואטה של שמלה- בדיוק כמו המעילים שויקטוריה בקהאם בדרך כלל מאמצת לעצמה באלגנטיות רבה. המטרה היא שהמעיל הגותי יצליח לעמוד בפני עצמו בשילוב עם הגרביונים, נעלי העקב ושאר ההופעה ואילו כאשר תסירו אותו- תיחשף שכבת בד נוספת והופעה נפרדת לחלוטין. על פניו נדמה שמדובר במשימה מאתגרת אך בפועל, ברגע שתמצאו את המעיל המתאים- ההופעה כבר תסתדר מעצמה.

 אל תעמיסו

אם אתם לא רוצים להיראות כמו קלישאה מהלכת, היינו מציעים לוותר על שאר הפריטים שעלולים להיחשב בטעות כגותיים, אך בפועל הם יוצרים עומס יתר- כמו ניטים או אלמנטים מתכתיים למיניהם. למעשה, האקססורי היחידי שיכול להתקבל בברכה היא שרשרת נוכחות מאסיבית, אפשר אפילו צבעונית (אך לא מדי), כזו שאמורה לדמות את הצלבים העצומים שמעטרים את בית החזה.

 גם במחלקת התיקים והנעליים מומלץ לשמור על איפוק מבלי לנסות להתחכם יתר על המידה, עם נעליים קלאסיות בצבע שחור, כחול כהה או בורדו. מי שבכל זאת רוצה להכניס קצת הומור ללוק, יכולה לבחור במגפיים  עם פלטפורמה קדמית אימתנית ועקב צ'אנקי. איך תתאפרו?

 המראה הגותי מתקשר באופן טבעי כמעט בתודעה יחד עם שיער חלק. כמובן שאם בורכתן בשיער מתולתל ושופע, איש אינו יצפה מכן להחליקו למוות. לעומת זאת, אם שיערכן חלק באופן טבעי, אפשר להחליק אותו אפילו יותר- כדי להעניק לו את המראה המלוטש והגותי שאנחנו מחפשים.

 האיפור צריך להיות נקי מאוד ונטול צלליות דרמטיות. למעשה, כדי לא להשאיר את העיניים עירומות לחלוטין, היינו מוסיפים שטיפה עדינה של צבע על גלגל העין, כמו למשל גוון קורלי או ורדרד עדין- וחותמים את המראה במסקרה. זה הכל. אפילו אייליינר לא הכרחי במקרה הזה (אך אפשרי אם אתן מאלה שלא יכולות לוותר על הפס החתולי בעיניים).

טרנד בולט מאוד בעולם האיפור החורף מתקשר ללוק הגותי וכולל שפתיים במראה בורדו כהה עד גבול השחור. כמובן שזה לא לוק שיחמיא לכל אחת וזה בוודאי לא לוק ראוי ליום עבודה, אך למסיבה אפלולית בערב הוא בהחלט יתאים.

אם אתן בכל זאת לא מתחברת ללוק הגותי עד הסוף, אפשר בהחלט להמיר את השפתון הכהה בשפתון אדום קלאסי, מהסוג שיש לכל אחת בבית. השפתון יבלוט  על רקע המלבושים השחורים וייראה הרבה יותר חגיגי ביחס לשיגרה.