תיק ספר. francesca hull, shutterstock

הנטייה הטבעית שלנו לארוז חצי מתכולת הבית בתיק אוברסייז מכובד ולצאת עמו לעבודה עלולה להגיע לקיצה. שבועות האופנה האחרונים מעידים שדווקא בקיץ הזה אנו צפויות לוותר על החיטוטים האינסופיים בתיק בחיפוש אחר מפתח קטן, לטובת תיק קומפקטי וזעיר.

גם מי שכבר מתחזקת אוסף נאה של תיקי קלאץ', בוודאי תעיד על כך כי הם לרוב שמורים לשעות הערב ולאירועים מיוחדים בלבד, כשבין לבין, נהוג לנקות מהם את האבק או להעביר בהם ליטוף או שניים. אז הפעם, תיקי הקלאץ' נראו על המסלולים דווקא בהקשר של שעות היום, מה שאומר שגם אנחנו נצטרך לוותר על אי הסדר של תיק האוברסייז, לטובת התחכום של הקלאץ' הקטנטן.

מתחשבים גם בנו


בשלב הזה בוודאי תקום צעקה: "אבל מה נעשה עם הטאבלט שלנו?" אל חשש, גדולי המוחות מצאו פתרון גם לזה, בדמותם של תיקי טאבלט קטנים, שיכולים להכיל את חברנו הטוב ביותר לשעה זו, ולא הרבה מעבר לכך.

מדובר בתיקי מעטפה צבעוניים, שנראים יותר כמו ממתקים לעיניים מאשר תיקים של ממש, ותוכננו בדיוק לכל אותן בחורות שמחוברות לאייפד שלהן באינפוזיה, ולא יסכימו לוותר על נוכחותו גם בעבור הטרנד הכי חם בעולם. הווריאציה הזו כיכבה בחודשים האחרונים על מסלולי האופנה במילאנו, פריז וניו יורק, וכידוע, מה שעובד מעבר לים - יתאים גם לנו ולטאבלט שלנו.

תיקי עור נחש

אז כפי שכבר הבנתם בשלב הזה, הקלאצ'ים הם עולם ומלואו, וכבר לא מדובר באותו קלאץ' שחור וסולידי שכולנו מתחזקים לפחות אחד כמוהו באוסף. בשורת הטרנדים הגיעה גם לעולם התיקים הזעירים, כאשר הטרנד המוביל, זה שנראה חבוק עם כל הסלבריטאיות, הוא טרנד תיקי עורות הנחש.


לא רצוי ללחוץ יותר מדי על הקלאץ'. lily loveless, shutterstock

היופי בתיקים מנוחשים הוא שהגוון שלהם הוא לרוב ניטראלי, כך שניתן להתאים אותם למעשה לכל הופעה, החל משעות היום ועד קוקטייל לשעות הערב. מי שרוצה להיות סופר טרנדית, יכולה להתחדש בתיק עור נחש בגוון מטאלי, וכך להרוג שתי ציפורים (או נחשים, במקרה זה) במכה אחת.

טרנד לאישה המשכילה

הפעם לא מדובר בטרנד חם מהתנור, שכן את ניצניו ניתן היה לראות כבר בעונות הקודמות: תיק הספר. מדובר בתיק בעל אריזה קשיחה, ממש כמו זו של ספר, כאשר על הכריכה של התיק, ניתן למצוא מחווה לספרים איכותיים, כמו זה של סילביה פלאת', לדוגמה,  אלא שעם פתיחת הספר, מגלים שלמעשה מדובר בתיק קלאץ' קטן ומתוחכם, שאפשר להכיל בתוכו כמה פריטים לכל היותר. אך מה כל זה לעומת הפאסון המאפשר לנו להיראות בציבור עם ספר של סילביה פלאת'? ללא ספק מדובר בספר האולטימטיבי לאישה החושבת, רק תשאלו את מישל וויליאמס, שהצטלמה על השטיח האדום בחליפת טוקסידו נשית עם מכנסונים ותיק ספר אדום המעטר את זרועה.


בלי פחד. HOBOKEN shutterstock

ארט דקו שיק

מי שלא מוכנה לוותר על הנצנוץ המטאלי האהוב עליה לטובת קשקושי ספר, בוודאי תשמח לגלות שהשנה תיקי הארט דקו יהיו פופולריים מתמיד. בשפה ארצית יותר, הכוונה לתיקי קלאץ' המעוטרים בניטים, קריסטלים וכל טוב, לרוב בגווני כסף וזהב, במטרה ליצור תיק דרמטי בעל נוכחות, שאולי לא יתאים לאור יום כמו תיקי הנחש הוורסטיליים, אך בהחלט יצליח לגנוב את ההצגה בשעות הערב המאוחרות.

ומה עם קצת צבע?


אם אתן לא מסתדרות עם כל הגוונים המונוכרומטיים הללו, אתן לא היחידות: בדיוק למענכן נוצרו תיקי קלאץ' עם הדפסים צבעוניים, מהסוג שיכולים לשבור כל הופעה סולידית ולהוסיף עניין, או לחילופין, להוסיף למשחק טקסטורות, במידה ואתן שייכות לזן הנועז שנהנה לשלב בין הפרינטים השונים.

תיקי ההדפסים הצבעוניים הם לרוב גם תיקי קלאץ' מסוג אוברסייז, שנועדו להבטיח ששום עין לא תחמיץ את ההילולה הצבעונית שאתן מחזיקות בידכן. הפעם אין שום כללים מוגדרים בנושא והכל הולך- הדפסים שבטיים, הדפסי קולור בלוק, הדפסי ציפורים או נקודות.

הטרנד לשוברת המוסכמות

מי שמרגישה, ובצדק, שהקלאץ' הוא אחד האביזרים הלא נוחים שקיימים במלתחה, אך בכל זאת חשקה נפשה בטרנד, יכולה להתנחם בתיקים זעירים המכילים רצועה לנשיאה על הכתף או בצורה אלכסונית על הגוף. הרי הקונספט כאן מתייחס בעיקר לגודלו של התיק, ופחות לאופן הנשיאה, כך שאין סיבה שתצטרכו להקריב את כף ידכן העייפה למשימה, אלא תוכלו להמשיך לשאת את התיק בדרך הרגילה- רק בקטן.

בדרך למכולת. pixie geldof, shutterstock

אז איך עושים את זה?

גם לאחר שסקרנו את הטרנדים המובילים, שאלה אחת נותרה בעינה: כיצד מפנים את כל הציוד הנשי שסחבנו עמנו עד כה, לטובת תיק קלאץ' קטן ואופנתי. ובכן, אין עוררין על כך שהטרנד הזה יתאים לנשים מחושבות וקומפקטיות במיוחד, שנמנעות מלזרוק לתיק את כל מה שנמצא בסביבתן ומקדישות מחשבה נוספת לנושא האחסון.


לא זזה בלי. alison brie, shutterstock

את הארנק המאסיבי, זה המצוי לרוב במלתחה הנשית,  תוכלו להחליף בארנק מטבעות קטן יותר, אשר לא רק יצליח להתאחסן בקלאץ' בכבוד, אלא גם יאפשר לנושאת הקלאץ' ליהנות מגוון הכרחי. את תיק האיפור הכבד יש להחליף בכמה פריטי מפתח, רצוי בגודל מוקטן (Travel size), ואילו הטאבלט, כאמור, כבודו במקומו מונח, תרתי משמע.