אחד ההדפסים הקלאסיים ביותר שלעולם לא יוצאים מהאופנה הוא הדפס הפסים ולמה לא בעצם? מדובר בפרינט שקל ללבוש, מחמיא לכולן (וכולם) וקל אפילו לערבב אותו עם הדפסים אחרים. אז למרות שהפסים- כבודם במקומם תמיד מונח, התחושה היא שבאביב ובקיץ הקרוב אנחנו נראה יותר ויותר מהם, בגרסא נועזת מתמיד.

הקלאסי נשאר קלאסי

אז עוד לפני שנדון באלטרנטיבות, אי אפשר להתעלם מהפרינט הקלאסי מכולם: פסים בשחור לבן. בעונה הקרובה אנחנו צפויים לראות הרבה פסים קלאסיים ודווקא בגרסא השמרנית ביותר: פסים עבים, בעלי נוכחות וללא שמץ של גוון אחר. הפסים הללו הם אמנם קפדניים כאמור, אבל אפשרויות השילוב שהם טומנים בתוכם הם אינסופיים: ניתן לשלב את הפסים העבים עם פריט לבוש בעל פסים דקים יותר, עם הדפסים אחרים (גם כאלה צבעוניים), עם פריט בגוון זועק, ניאוני אפילו ובעצם עם כל פריט לבוש שעולה על הדעת- נדמה כי הפעם הכל הולך. באותה מידה אפשר גם להחליט האם להפוך את הפסים להופעת קז'ואל ליום יום או אפילו תלבושת שמתאימה לערב ולכל אירוע חשוב. זה לא הדפס שאפשר לשייך באופן חד משמעי לכל אחד מהעולמות הללו.


Michael Kors 2013 collection presentation. קרדיט: shutterstock

פסים משוגעים

פעמים רבות ההדפס המפוספס מעורר אסוציאציות של לוק מלחי, כזה שמתקשר אצלנו בתודעה לים. אז העונה לא תראו שום דבר כזה בחנויות, אלא רטרו- והרבה ממנו. אין ספק ששנות ה-60' כיכבו בתודעתם של מיטב המעצבים כשאלו תכננו שמלות ומכנסי פסים עם הוויה מתקתקה של פעם. שמלות הפסים יתוגברו בדרך כלל בגזרת קלוש בסגנון רטרו או לחילופין, אם מדובר בגזרה ישרה- יוסיפו בקדמת השמלה כיסים גדולים באווירת הסיקסטיז.

אל דאגה, לא הכל נותר שמרני כל כך. העונה הפסים עברו מטמורפוזה רצינית וצפוי שתוכלו למצוא אותם כמעט בכל גוון ועל כל פריט לבוש שתצליחו להעלות על הדעת. העונה יישברו כל המיתוסים לגבי הכיוון המחמיא אליו הפסים צריכים לפנות ולכן אפשר יהיה למצוא פסים אנכיים לצד פסים מאוזנים ואפילו פסים בעלי נטייה מעלה או מטה. בנוסף אפשר יהיה למצוא פסים שייחתכו בסופם עקב גזרה לא סימטרית של השמלה ופסים ש"יזלגו" לצד השני- כאמור, כל החוקים נשברים.

מאחר שהאפקט הגראפי יהיה מאוד חזק העונה, באשר לשאלה איך לובשים את ההדפס, היינו ממליצים- בגאווה וכמה שיותר ממנו. אל תניחו להדפס הפסים להתחבא באמצעות בחירה בחולצת פסים דקיקים ומכנסי ג'ינס אלא להיפך, תנו לו לככב במרכז הבמה. שמלות שמעוטרות בפסים לכל אורכן ואפילו חליפת שני חלקים אשר כולה עשויה מפסים תואמים- יתקבלו בברכה.


משמאל: Michael Kors 2013 collection presentation. קרדיט: shutterstock

צבעוניות מתפרצת

אם אתם בכל זאת לא מתחברים למשחקי השחור והלבן, בחרו בצבעוניות מתפרצת ולא בכל מיני צבעי ביניים בנאליים כמו אותו כחול נייבי שמיצה את עצמו כבר לפני כמה עונות: ירוק אמרלד (שהוא כידוע הצבע של 2013), אדום, כחול קובלט ואפילו שילוב בין פסים צבעוניים- הם יהיו הבחירות הנכונות שלכם לעונה.

לא חוששים ממשחקים עם צבע? שלבו את הפסים הצבעוניים ממילא עם הדפס צבעוני אחר, בתנאי שיש ביניהם מכנה משותף. למה הכוונה? אם בחרתם במכנסיים עם הדפס פסים ירוק אמרלד (שהוא כידוע הצבע הנכון ל-2013) ושחור ובטופ עם הדפס פרחוני, וודאו שגם בו יש נוכחות דומיננטית של שני הגוונים הללו.מאחר שהפסים הם כל כך בולטים בנוכחותם העונה, אל תחששו להיות בולטים בבחירות שלכם.

גם לגברברים מגיע!

גם הגברים לא יהיו פטורים השנה מלבישת פסים ואפילו כאן העניינים לא צפויים להתרכך: חליפות פסים שלמות כבר נראו על המסלולים של אופנת הגברים ולמרות שהן עשויות להיות מעט קשות לעיכול עבור הגבר הישראלי הממוצע, זה תמיד יוכל להעדיף חולצת פולו בהדפס פסים בגוון הנבחר. גם אם בחרתם להסתפק בחולצת פסים, אין זה אומר שעליכם להתפשר על חולצה סטנדרטית בצבעי שחור לבן: הפתיעו באמצעות בחירה בפסים צבעוניים או לחילופין באמצעות פסים בעלי עובי שונה שייצרו מראה מעניין יותר לעין.