Oscar The La Renta, New York Fasion Week

דורות'י כבר לא לבד. חברת העיצוב והצבעים הבינלאומית Pantone, בחרה בצבע האמרלד בתור ה-צבע לשנת 2013. מדוע זה אמור לדגדג לנו את קצה הברקת? משום שפאנטון נחשבת למכתיבת דעת קהל בכל הנוגע לעולמות העיצוב ככלל ובהם עולם האופנה ועולם עיצוב הפנים. יחד עם זאת, נדמה כי הקונצנזוס סביב בחירת צבע השנה התפתחה דווקא עכשיו, שכן בתקופה המקבילה אשתקד נבחר דווקא הצבע מהסקאלה המנוגדת - הכתום טנג'רין, בתור הצבע השולט לשנת 2012. האם זכור לכם צבע כזה בתור הגוון הדומיננטי בשנה החולפת? גם לנו לא.

מדוע אמרלד?

אז חוץ מלהיות הצבע האהוב על תושבי ארץ עוץ, פאנטון נימקו את בחירתם, בכך שהוא הטבעי ביותר מתוך כל סקאלת הצבעים. לא קשה להבין את חיבתה של חברת הצבעים לגוון העמוק הזה, שכן נדמה שהוא לא יצליח להמאיס את עצמו עלינו, גם במשך שנה שלמה. הבחירה הזו מעודדת אותנו (במודע או לא), להעז הרבה יותר בבחירת הצבעים שלנו וכתוצאה מכך, כבר עכשיו, אפשר למצוא נוכחות דומיננטית של ירוק האמרלד במלתחה ואפילו בעיצוב הבית שלנו.

איך לובשים את זה?

כדי לענות על השאלה הזו מספיק להעיף מבט חטוף במסלולי האופנה לשנת 2013 ולהבחין כמה הם ירוקים ולא, לא מקנאה. גם הצצה למשפחת המלוכה הבריטית ואל אחת בשם קייט מידלטון ליתר דיוק, תבהיר עד כמה הצבע הזה טרנדי (הרי מה שטוב למידלטון טוב גם לכולנו) ונכון השנה. למרבה המזל, האמרלד הוא לא הטנג'רין ולכן הוא הרבה יותר לביש ממנו. לא דרוש אומץ רב כדי ללבוש שמלת אמרלד כפי שעשתה חביבתנו קייט או חולצה/ מכנסיים בצבע זהה. מאחר שזה צבע שלעולם לא נשבע ממנו, מי שתחליט ללכת איתו עד הסוף וללבוש חליפת שלושה חלקים תואמת בצבע ירוק- אמרלד, תזכה שנוריד בפניה את הכובע. כן, כן, אפילו חליפה קומפלט בצבע זהה לא תיצור מראה מתאמץ או מוגזם מדי. הפעם לא כל המוסיף גורע.

מי שבכל זאת לא מרגישה אמיצה מספיק כדי לשלב נוכחות כל כך עזה של האמרלד במלתחה שלה, יכולה כמובן להתחיל באזור הקל ביותר - אזור האקססוריז. נעלי ירוקת שלא בהכרח צריכות להשתלב עם פריטים תואמים, אלא יכולות בהחלט לשבור הופעה מונוכרומט
ית, או אפילו תיק ירוק אמרלד על עקרון דומה בהחלט- ישרתו את הטרנד ויעשו את העבודה. חובבות האתגר בוודאי תשמחנה לגלות כי כיום אפשר גם למצוא שרשראות נוכחות בצבע הירוק שיצליחו לבנות או לשבור כל הופעה.

Son Yung Wan, New York Fasion Weekגם בעיצוב הבית

אחד השילובים המפתיעים ביותר של הירוק אמרלד הוא בעולם עיצוב הפנים. הירוק אמרלד מתקשר ובצדק לכל מה שקשור לעולם החוץ ולכן קשה לחשוב על רוח הפרא שלו מוקפת בין ארבע קירות. קשה, אך לא בלתי אפשרי, שכן כיום יותר ויותר מעצבי פנים מעיזים ובוחרים לשלב את הגוון הירוק, לעתים אפילו באופן דומיננטי, בעיצוב הבתים.אז לאן מתקדמים? מבחינה עיצובית השמיים הם הגבול והשאלה היא רק עד כמה טרנדיים/ אמיצים אתם בדיוק רוצים להיות. כבר נתקלנו בקיר צבוע בירוק אמרלד ומולו עומדת ספה בגוון תואם (ולא רק לצרכי הסוואה) ואפילו נתקלנו במטבחים עם ארונות ירוקים ואמבטיה בצבע תואם. כמובן שאין שום הכרח לעצב את הבית בהתאם לצבעי הג'ונגל, אלא אפשר בהחלט לשזור את הצבע הירוק בעדינות בתוך חלל החדר- כך שיהפוך לאחת הגוונים התומכים. למשל: בחירה במנורה ירוקה, כרית ירוקה או אפילו הדום בגוונים ירוקים, יכולים להשתלב יופי עם גוונים מונוכרומטיים כמו אפור, שחור, לבן וכו'. אין מניעה לשלב את הירוק גם עם גוונים אחרים המתכתבים איתו, במידה ואתם רוצים חלל צבעוני יותר ומלא חיים. כמו כן, ניתן לשלב את הירוק אמרלד עם גוונים אחרים של הצבע הירוק, כמו למשל ירקרק או חאקי. רק חשוב לוודא להכניס צבע ביניים לחגיגה כדי שלא יחזור שוב מוטיב הג'ונג'ל.

טבעת יהלום אמרלד. כמעט כמו אי ירוק בים

ירוק אמרלד הוא גם בחירה מצוינת עבור מי שרוצה לעצב חדר ילדים מבלי ללכת על הקלישאות הרגילות של הכחול והוורוד. באירוח ובעיצוב אירועים, ניתן גם כן לוותר על הגוונים המסורתיים ולבחור לעצב את האירוע על טהרת גווני האמרלד הפרשיים. זה יעניק לעיצוב עומק וגם רעננות שקשה להשיג באמצעות גוונים אחרים. את האמרלד ניתן לשלב במפיות, ראנר של השולחן ואפילו לבחור סכו"ם בגוון לבן עם עיטורי אמרלד לדוגמה.