GUCCI. קולאז'. קרדיט: NET-  A  - PORTER

כאילו שמשימת בחירת מכנסיים מחמיאים היא לא מפרכת מספיק, עולם האופנה החליט להוסיף לנו מטלה נוספת - בחירת זוג מכנסיים טרנדיים, דהיינו מכנסיים עם הדפס. בכל מסלולי האופנה הנחשבים הציגו בפנינו את מה שהיה חקוק בתודעתנו עד אז כמכנסי פיג'מה - מכנסיים מעוטרי פרינט, רצוי בכל גווני הקשת. מדובר באתגר אופנתי מהמעלה הראשונה, שכן קיים קושי לצאת מתבנית הזו של מכנסי הבית וליצור באמצעותם מראה לביש, שלא לומר מחמיא. אז איך עושים את זה?

שלבו פרינטים בחכמה

עבור אלה מאיתנו שלא ניחנו בכישרון הטבעי לשלב פרינטים על פרינטים (כלומר רובנו), השימוש במכנסי הדפס מחייב אותנו לבחור בחלק עליון רגוע יחסית. רצוי לפשט את השילוב כמה שיותר, אפילו באמצעות חולצת טי-שירט פשוטה או חולצה מכופתרת בעלת צבע אחיד. מאחר שצפוי כי הטרנד ימשיך איתנו עוד עונה אחת לפחות, כשיתחיל להתקרר, אפשר ורצוי לזרוק מעל אותה חולצה בעלת גוון אחיד גם ג'קט מונוכרומטי ובכך ליצור אפילו לוק שראוי ליום עבודה במשרד.


Alexander McQueen. קולאז'. קרדיט: NET-  A  - PORTER

מי שהשילוב הזה הוא בכל זאת שמרני מדי עבורה, יכולה לשלב שרשרת בעלת נוכחות או תיק באחד הגוונים המעטרים את המכנס. לדוגמא: מכנסיים בעלי הדפס שבטי בצבעי האדום, שחור והלבן יכול להיראות נפלא יחד עם טי-שירט לבנה וג'קט שחור, כשאת הלוק חותמת שרשרת אוברסייז בגוון אדום, התואמת לאחד מגווני המכנסיים. אפשרות אחרת היא לשבור את המראה עם צבע שונה מזה המעטר את בגדינו, כדי להימנע מיצירת תבנית מאצ'י מאצ'ית מדי, באמצעות הוספת כתם צבע צהוב להופעה שתיארנו. על אחריותכן האישית בלבד.

מראה הפרינט על פרינט

הפעם מדובר באתגר שגם הפשיוניסטות בעלות החושים המחודדים ביותר נופלות בו, בעודן יוצרות לוק קרקסי שעושה להן עוול. מחד, קשה מאוד לשלב יחד שני הדפסים שונים וליצור לוק מוצלח ומאידך, למכנסיים בעלי הדפס יש מראה מתוחכם שלעתים דורש ובצדק, שנעלה את הרמה וניצור מראה מעניין יותר לעין.

מי שבכל זאת רוצה לנסות את מראה הפרינט על הפרינט, צריכה להתחיל בקטן - כלומר, לשלב את המכנסיים הצבעוניים עם חולצה בעלת הדפס לא דרמטי, כזה שנראה כמעט אחיד ורק כאשר בוחנים מקרוב מבינים שיש בה טקסטורה מעניינת, או לחילופין לקטוע את רצף ההדפסים באמצעות פריט אחיד, לדוגמה, חולצה מכופתרת בעלת הדפס עם מכנסיים מעוטרים יחד עם ג'קט במראה אחיד.


Mary Katrantzou. קולאז'. קרדיט: NET-  A  - PORTER

אם אתן מוכנות לעבור לליגה של הגדולים, חשוב מאוד שתזכרו כי גם בין שני הדפסים שונים צריך להישמר חוט מקשר, כמו לדוגמ,ה בחירה באותה פלטת גוונים. כך יווצר מראה שונה ומגרה את העין אך לא מקושקש ומפוזר מדי. אפשרות נוספת היא ללכת על השיטה ההפוכה ולבחור דגמים שונים של אותו הדפס, לדוגמא מכנסיים בעלי הדפס נקודות אותם נשלב יחד עם חולצה מכופתרת מעוטרת בנקודות בגודל שונה. אל תדאגו, זה לא יגרום לכן להיראות כמו אבעבועות רוח מהלכות, אלא יצור מראה מלא שיק ותחכום.

כיצד לא להיות קורבן אופנה

מאחר ומכנסיים מעוטרי פרינט נחשבים כפריט אובר טרנדי בפני עצמו, ההמלצה היא להימנע מלשלב אותו עם טרנדים נוספים כדי לא לקבל את החותמת של קורבן אופנה, שרובנו מעדיפות להימנע ממנה. לכן, נעלי ספורט עם פלטפורמה, חולצות בגזרת Peplum וכל טרנד מאוס אחר לקיץ 2012 לא יתקבלו בברכה בהופעה הזו. את המכנסיים הטרנדים מומלץ לאזן עם פריטים קלאסיים במטרה ליצור לוק לביש ומחמיא.


DKNY. קולאז'. קרדיט: NET-  A  - PORTER

כמה טיפים נוספים ללובשות מכנסיים בעלי הדפס

• מכנסיים מעוטרי הדפס יתקבלו בברכה במקום עבודה רק בתנאי שישולבו בקונטקסט המתאים. מכנסיים מנומרים או מכנסיים בעלי הדפס טרופי עלולים להיתפס כדרמטיים מספיק גם מבלי שנעמיס עליהם חולצה מקושקשת או שרשרת אובר מודרנית. זכרו לכבד את מקום העבודה שלכן ומתנו את ההופעה בהתאם.
• מאחר ולמכנסיים בעלי הדפס מעוררים לא פעם קונוטציות של מכנסי פיג'מה, ההמלצה תמיד תהיה לבחור במכנסיים בעלי גזרה מהודקת וסמי מחויטת, כדי לדלג מעל אותן דעות קדומות בקלילות. אפילו סקיני ג'ינס המונח היטב על הגוף ואותו מעטרים הדפסים, יראה משמעותית מכובד יותר ביחס למכנסי הרמון מודפסים בעלי גזרה משוחררת.


SANDRO. קולאז'. קרדיט: NET-  A  - PORTER

• שימו לב כי מכנסיים בעלי הדפסים עלולים להיות קשים לביצוע, בייחוד עבור כל מי שניחנה בפלג גוף תחתון כבד יחסית. כדי להימנע מיצירת אשליה של פלג גוף כבד עוד יותר, מומלץ לבחור במכנסיים בעלי רקע כהה ועליהם הדפס צפוף יחסית או הדפסים מאונכים. הכלל לגבי שמלות/ חולצות בעלות הדפסים מאוזנים תופס גם בעולם המכנסיים - הדפסים כאלה ירחיבו את כל מי שכבדה יחסית גם כך. נשים בעלות מבנה גוף פטיט, לעומת זאת, צריכות להעדיף הדפסים קטנים יותר, שכן אישה קטנת מידות שתבחר ללבוש מכנסיים בעלי פרינטים מאסיביים עשויה להיראות כאילו הפריט לובש אותה ולא ההיפך.
• מכנסיים בעלי הדפסים מגוונים מאוד ולכן ניתן למצוא כל פרינט שעולה על הדעת, החל מפרינטים גיאומטריים ועד לפרינטים מנומרים, אה לה פגי באנדי. כל אחת יכולה למצוא את הפרינט ואת סקלת הצבעים המתאימה לה ולכן אין צורך להתפשר על משהו שאינו 'תפור עליכן'.