לראות את האור. אילוסטרציה: shutterstock

פעם, כשה-UV היה מושג נפוץ באוצר המילים שלנו בכל הנוגע לבחירת משקפי השמש, נהגנו לבחור את הצמד החינני בעיקר לפי איכות העדשה וההגנה שזו תספק לנו מפני קרני השמש הצולבות. אלא שהזמנים השתנו, והפרקטיות, על אף שלא פינתה לחלוטין את מקומה מהעולם, בהחלט נדרשה לוותר על הזוהר שלה לטובת העיצוב ואפילו האמירה האופנתית שמספקות עבורנו העדשות.

פעם גם יכולנו להסתפק בזוג משקפי שמש קלאסיים ואיכותיים, כאלה שילוו אותנו במשך שנים על גבי שנים, שהרי מי שמע בכלל על טרנדים בקטגוריה הזו או בצורך להתאים את משקפי השמש ללבוש? כיום, כשחוקי המשחק השתנו, ומשקפי השמש מעטרים כל תצוגה שמכבדת את עצמה כאביזר הכרחי, עולם האופטיקה עבר טרנספורמציה אופנתית וצבעונית במיוחד. אז מהם משקפי השמש הנכונים לקיץ 2012?

שחור, גדול ויפה


חובבי הקלאסיקה השחורה בוודאי ישמחו לגלות שמשקפי השמש השחורים לא עזבו אותנו גם בגלגול הנוכחי. כמובן שזה לא אומר שתוכלו להחזיר מהבוידעם את הזוג השחור והמאופק שבו התחדשתן לפני אי אלו דורות, אלא תצטרכו להתאבזר בזוג חדש, שחור ודומיננטי.

תיפרדו לשלום מה-wayfare השחורים שבוודאי תחזקתן בנאמנות עד לשלב זה. המסגרת שעשתה שמות בעולם האופנה עד לאחרונה, פינתה את מקומה לטובת מסגרת מאסיבית יותר, אה- לה קניה ווסט. המסגרת הכבדה יותר היא לא רק ייחודית יותר מאשר ה-Wayfare הסטדנרטיות, אלא היא משדרת גם תחכום וסגנון מהודק, עם קריצה לאייטיז.


black to black. אילוסטרציה: shutterstock


חזרה במנהרת הזמן

עוד לא הספיקה מד מן המופתית לחזור למרקע, וכבר היא יורה ריקושטים לכל מקום. זה התחיל בכרזות של האדם הנופל שמעטרות את שטחי הפרסום, והמשיך במשקפי השמש בסגנון וינטג' שאותן מרכיבה כל בחורה שמשוכנעת שהיא נולדה בעשור הלא נכון.


אפקט מד מן. אילוסטרציה: shutterstock

אז כמובן שאנחנו מתכוונים למשקפי עיני החתול, שמחזירים אותנו אי שם לימי הזוהר של שנות החמישים. לא עוד משקפי שמש עגולים בסגנון ג'ון לנון ו-Make love, not war, אלא הפעם אנחנו מדברים על וינטג' הארדקור, כזה שבא לידי ביטוי באמצעות משקפי שמש דקים, צבעוניים ובעלי קצוות מחודדים, שישתלבו נפלא עם שמלת הקוקטייל של בטי דרייפר.


אוהבים ספורט? גם אנחנובצד השני של המתרס עומדים בגאון משקפי השמש הספורטיביים, שמהווים קונטרה מושלמת עבור כל מי שלא רואה את עצמה מרכיבה משקפי שמש שנקראו על שם חיית המחמד הפרוותית. מדובר באותם משקפי שמש מוכרים שמשמשים לרוב ספורטאים ורוכבי אופניים, שעשו הפעם טרנספורמציה הישר אל לב הקונצנזוס האופנתי.

מעבר לכך שמדובר במשקפי שמש טרנדיים, אין ספק שגם ההיבט הפרקטי שולט בהם, שכן משקפי שמש אלו הותאמו במיוחד לפעילות גופנית, כך שהם בדרך כלל נוחים יותר להרכבה ביחס לאותם משקפי שמש מפונפנים שכיכבו בסעיפים הקודמים. עוד נזקפת לזכותם העובדה שהם עמידים יותר בפני מים, כך שניתן לעסוק בפעילות גופנית מאומצת תוך כדי הרכבתם, ללא כל חשש.חכם בשמש. אילוסטרציה: sutterstockמשקפי השמש הספורטיביים, על אף שהם מאוד ספציפיים מבחינת יעודם, מציעים מגוון רחב למדי מבחינה עיצובית, ולכן מי שלא מתחברת למשקפי השמש בעלי העדשה הצבעונית העמידה בפני מים, יכולה לחזור למפלט האהוב והמוכר של משקפי הטייסים, רצוי כאלה שיהיו כמה שיותר גדולים ובעלי נוכחות, או לחילופין, לבחור במשקפי שמש בעלי מסגרת פלסטיק קלה שמשדרים אווירה ספורטיבית לא מחייבת.


צורות פאנקיות

כדי להתרגל לקטגוריה הבאה, תצטרכו לכמה רגעים לשכוח את כל מה שאי פעם לימדו אתכן לגבי משקפי שמש. אז נכון, נהוג לחשוב שמשקפי שמש אמורים להיות עגולים, או לכל היותר מרובעים, אך עולם האופנה הרי אוהב לשבור מוסכמות וחוקים, ובהתאם לכך, טרנד חדש בעולם משקפי השמש יצר צורות פאנקיות, שבהחלט לא יתאימו לכל אחת, אך יש בהן אמירה מיוחדת.


פצצה לא קונבנציונאלית. אילוסטרציה: shutterstock


משקפי שמש בצורת לבבות, משקפי שמש עם פינות משוננות אשר נמשכו כלפי מעלה ואפילו משקפי שמש בצורת יהלומים - כל אלה ועוד נצפו על מסלולי האופנה בתצוגות של אביב 2012. אין ספק שמשקפי שמש כאלה נועדו לסובב ראשים ולמשוך תשומת לב, אך אם אתן משתייכות לז'אנר חובבי האופנה ההומוריסטית, קרוב לוודאי שתצליחו למצוא את הצורה הייחודית שתתאים לכן מתוך המגוון הקיים.

משחקי צבע


אם בשלב הזה עייפתן מכל הצורות השונות והמשונות, בוודאי תשמחו לדעת שעולם הטרנדים מכתיב שינויים לא רק בכל הנוגע לצורה של משקפי השמש, אלא גם באשר לצבעם. הקולור בלוק ממשיך ללוות אותנו בעיקשות גם לתוך הקיץ הבא, כאשר משקפי השמש יצטרכו להיפרד מצבעם הסולידי וללבוש צבעים צהובים ואפילו ורודים.

טרנד נוסף הוא טרנד הקונטרסט, כאשר הצבע של המסגרת לא תואם לצבע העדשות. הכוונה למשקפי שמש בעלי מסגרת לבנה לדוגמה, עם עדשות כהות, או משקפי שמש שלהם רק מסגרת עליונה בצבע אדום מטאלי ומנגד עדשות בצבע כהה.

נראה כי בקיץ הזה נתאבזר יותר מכל בתעוזה, כזו שיש בה אמירה של חופש, תעודת זהות אישית ורצון להתרפק על ברכי הנוסטלגיה. למי שמאמין בהורדת כל המחיצות, יצטרך אולי לבחור באופציה אחרת להישמר מפני השמש הישראלית.

החיים בוורוד. אילוסטרציה: sutterstock