ג'ניפר אניסטון. לא רק גנים טובים

חוקי העסקת הדוגמניות שעתידים לחולל מהפכה בארץ הקודש, לא הגיעו עד לפאתי בירת הסרטים. שחקניות שאך ילדו, צריכות להיכנס תוך שבועיים לשמלת מעצבים ומי שחרגה מעט מן הפחמימה המותרת, עלולה למצוא את עצמה ללא עבודה. ולכן, אין מקום טוב מהוליווד להיות הגייזר השולט ממנו מתפרצים אל אוויר העולם טרנדים אינסופיים של דיאטות, המעניקים לכולנו את התקווה הריגעית שאם נשמור על חוקי המשחק נהיה במשחק. אז גם אם אתם יותר מפוכחים ורציונאליים מסרטים אמריקנים רווי הפי אנד, לפחות תהיו מעודכנים בדיאטות הטרנדיות ביותר בהוליווד.
הכינו את המשקל.

 דיאטת דוקאן (Dukan):

דיאטה דלת פחמימות, דלת שומן ועשירת חלבונים. הדיאטה הפכה לפופולרית בעולם ואפשר למצוא לה מיליוני חסידים כולל ג'ניפר לופז, קתרין ג'ינ'ינס, קייט ופיפה מידלטון ואפילו אימן, שחבות את גזרתן הדקיקה והיפה לשיטה זו.  השיטה עליה מבוססת הדיאטה נהגתה על ידי רופא צרפתי בשם פייר דוקאן וזו קיבלה תהודה באמצעות ספרו "דיאטת דוקאן" שכבר הספיק למכור למעלה מ- 10 מיליון עותקים ברחבי העולם.

הדיאטה מתבססת אך ורק על צריכה של מזונות עתירי חלבון, ומגבילה את הצריכה של כל סוגי הפחמימות: דגנים מלאים, ירקות עמילניים, קטניות ופירות.

השיטה מחולקת לארבעה שלבים:


שלב התקפה
: השלב הראשון הוא ניקוי הגוף ובו רצוי לאכול בעיקר חלבונים – בשר רזה, הודו ועוף ללא עור ושומן, דגים וטונה במים, מוצרי חלב דל שומן  וחלבוני ביצה. את המרכיבים הללו אפשר לאכול ללא הגבלה. בנוסף, מותר לשתות משקאות ללא קלוריות כמו מים, תה וקפה. השלב הזה נמשך בין יום לעשרה ימים וניתן לרדת בו כ -3 קילוגרמים בחמישה ימים.

שלב השיוט: בשלב זה ניתן לאכול חלבונים רק לסירוגין, בשילוב  ירקות עם  עמילן כמו תרד, חסה, מלפפון, אספרגוס ועגבניות, שמותרים במרקי גלם, מאודים או בצורת תבשיל. קצב הירידה יורד לקילוגרם אחד בשבוע.

שלב הגיבוש: זהו בעצם שלב התחזוקה, בו יש להמשיך את התזונה היומיומית שלכם המבוססת על חלבונים וירקות. אפשר גם לאכול מנה אחת של פירות ו- 2 פרוסות לחם (מחיטה מלאה). מלבד מזונות אלו, מותר לאכול מנה נוספת של פחמימות, פעם אחת בשבוע. שלב זה נמשך עשרה ימים לכל קילוגרם שירדתם כבר.

 

 

 

 

סלמה הייק. אדום עולה

שלב ההתייצבות:  בשלב האחרון ניתן לאכול מה שרוצים, תוך ציות לכללים של השלב השלישי כקווים מנחים. מומלץ לאכול מזונות עתירי חלבונים בלבד, יום אחד בשבוע.

דיאטת מיצים סחוטים

שיטה מצוינת לאבד ממשקל הגוף ובמהירות. מי שנאמן לדיאטה זו (המכונה גם דיאטת נוזלים),  אמור לצרוך מיצים העשויים רק מפירות וירקות טריים, בכל ארוחה במהלך היום. דיאטה כזו עשויה להימשך בין מספר ימים למספר שבועות. ג'ניפר אניסטון, למשל, שותה מיצי פרות אורגניים כל יום וכאלו העשויים מירקות טריים, פעם אחת בשבוע. מיץ מירקות טריים מסייע לגופה לנקות את עצמו ועדיין לקבל מספיק חומרים מזינים, ויטמינים ומינרליים, החיוניים לתפקוד תקין של כל המערכות. כוכבות אחרות, הנחשבות למעריצות של דיאטת מיץ הן ניקול ריצ'י, וונסה הדג'נס וסלמה הייק.

 דיאטות מיצים הן למעשה דיאטות הגמילה, שנועדו לנקות את כל מערכות גוף מהרעלים ומוצרי הפסולת שהצטברו, התורמים לעלייה מיותרת  במשקל. מיצים אלו גורמים להרגשה של מלאות בשל הכמות הגבוהה של המים והתכולה הרבה של הסיבים, הקיימים בפירות וירקות. חשוב מאד לזכור כי אין  להמשיך עם הדיאטה הזו לתקופות ארוכות, בשל סיכונים בריאותיים.

דיאטת אזור (Zone)

בדיאטת זו מותר לנשים לצרוך 1200 קלוריות ביום ולגברים 1500 קלוריות ביום. מדובר בשני שליש עד שלושה רבעים מהכמות המומלצת בדרך כלל לאנשים בריאים. ניתן לאכול חמש ארוחות ביום הכוללות שלוש ארוחות ושתי ארוחות ביניים. כל ארוחה צריכה להכיל 40 אחוז פחמימות, 30 אחוז חלבונים ו- 30 אחוזים שומן בריא. כלי המדידה המסייע המדידת הקלוריות הוא הידיים והעיניים שלכם. איזון בין כמות נכונה של חומצות אמינו עם פחמימות מסייע לשלוט על תיאבון מוגבר ולמנוע  אכילת יתר. ג'ניפר אניסטון, סנדרה בולוק, דמי מור, הן רק חלק קטן מהסלבס ששומרים על הגזרה בעזרת דיאטה זו.

דיאטת סאות'-ביץ'

מדובר באחת הדיאטות המפורסמות בהוליווד ובארה"ב כולה בשנה האחרונה, שאומצה כבר על ידי קים קטרל, אופרה, ניקול קידמן וביל קלינטון. הדיאטה מחולקת לשלושה שלבים ומי שרוצה להוריד פחות מ- 10 קילוגרמים, יכול להתחיל מהשלב השני. כל שלב הופך בהדרגה לפחות מגביל, כאשר הדגש הוא על החלפת פחמימות רעות עם פחמימות טובות ושומנים רעים עם שומנים טובים. לא תמצאו בה ספירת קלוריות של שומנים, פחמימות או כל דבר אחר, אך מי שמתכוון לדבוק בה עליו להיפרד לשלום מאורז, תפוחי-אדמה, פסטה, לחם על כל סוגיו, מאפים ופירות, בשבועות הראשונים של הדיאטה. הדיאטה מנהיגה שיטת אכילה בת שלוש ארוחות ביום, בתוספת 2 חטיפים וקינוח אחד המכיל חלבון גבוה (כמו שקדי פלאן או מוס קוקוס). הדיאטה מחזיקה מעמד כל עוד אתם בעניין. 

 


ג'ניפר לופז. הקימורים מהבית

דיאטה נטולת גלוטן

עוד אחת מהמגמות האחרונות בדיאטות אופנתיות בקרב סלבריטאים. כמה מכוכבי הוליווד בחרו בדיאטה נטולת גלוטן, משום שהם סובלים ממחלת הצליאק, שבה הגוף רגיש לגלוטן המצוי בדגנים מסוימים. ליידי גאגא, מיילי סיירוס, גווינת פאלטרו וויקטוריה בקהאם נמצאות בדיאטה זו, רק כדי לשפר את בריאותם ולרדת במשקל, בעוד שכוכבות כמו אליזבת האסלבק, זואי דשנל ואיימי רוסום, נחשבות לחסידיה של שיטה זו, מכיוון והן סובלות ממחלת הצליאק.

מדובר בתכנית דיאטה שעל פי שמה מבטלת את המזונות המכילים חלבון בשם גלוטן, מהצריכה היומית. גלוטן נמצא בעיקר בחיטה, שיפון, שעורה ושמרים. יש כמה אפשרויות לתזונה וניתן למצוא בה לא מעט מזונות בריאים וטעימים באופן טבעי ללא גלוטן כמו ביצים טריות, קטניות, גרעינים, אגוזים, בשר טרי, פרות, ירקות ומוצרי חלב רבים. הדבר היחיד שחייבים לשים לב אליו, הוא שהם לא מעובדים ולא עורבבו עם חומרים משמרים המכילים גלוטן או תוספים. ניתן לכלול בדיאטה גם דגנים ועמילנים כמו כוסמת, רנטה, ארוחת דוחן, תירס, אורז, תפוחי אדמה, סויה, שעועית ופשתן.

יש לחפש תוויות שרשום עליהן ללא גלוטן על כל מוצר מזון, לפני הרכישה. גם שיבולת שועל יכולה להכיל מעט חיטה, תוך כדי שלב מסוים בגידולה ועיבודה. מסיבה זו, רופאים ודיאטנים ממליצים להימנע משיבולת שועל, אלא אם כן הודבקו תוויות הנושאות את המילים "ללא גלוטן". ישנם מוצרים נוספים שהוסתרו בהם מרכיבים של גלוטן, כמו רטבים, רטבים לסלט, נקניקיות, נקניקים, גבינות בטעמים ועשבי תיבול, חרדל יבש, רסק עגבניות, ממתיקים, משקאות, קפה בטעמים, יוגורט בטעמים, שוקולדים, יינות בישול, קינוחים קפואים ועוד. תמיד כדאי לקרוא את תוויות המזון לפני השימוש במוצר.