הכירי את גופך (צילום: nicolee camacho עפ"י cc)

רבות נכתב על הגוף הנשי לאורך ההיסטוריה, החל בשירי הלל לאגן הרחב ולחזה השופע כמסמלים פוריות, ועד לרזון המוקצן כביטוי של קנאה בגוף הגברי. גם כיום, כשטרנדים חוזרים בגרסאות כאלו ואחרות, הכל מתחיל ונגמר במוּדעות לאיזון ולפרופורציות נכונות. הביטי על עצמך במראה: האם אזור החזה שלך רחב מאזור האגן או שמא להיפך? האם מותנך קעורה ומודגשת? והבטן, היא בולטת? בואי נדבר על זה, כי לכל מראה יש יופי משלו - ולכולם מענה אופנתי.

 

חזה שופע? לאזן

זה נהדר ונשי אם התברכת בחזה שופע, אך אם רגלייך דקיקות והאגן צר מומלץ לך לאזן בין האזור העליון של גופך לבין זה שמתחתיו. אספי את החזה למחשוף עמוק בצורת V, התאימי חזייה תומכת בעלת כתפיות רחבות, ואפילו סגרי בווסט, עליונית או ז'קט מחויט.

כעת, על מנת שפלג גופך העליון לא יראה גדול בהרבה ממקבילו התחתון, ענדי לצווארך שרשרת או עטפי אותו בצעיף ארוך, ואספי את שיערך כלפי מעלה. להשלמת המראה, אזני את פלג גופך התחתון במכנסיים מחויטים עם 'פֵּנסים' או לחלופין בחצאית מעט מתנפחת או בשמלה בגזרה דומה.

אה-לה-דקולטה (צילום: Maegan Tintari עפ"י cc)

 

אגן רחב? להצניע

במקרה הפוך, בו התברכת באגן רחב ו'פולקעס', בעוד שפלג גופך העליון צר ואולי חזך גם שטוח, צרי אשליה של מְלֵאוּת: לבשי חזייה מחמיאה המאפשרת מחשוף, הניחי מעליה חולצה במראה שכבות או מלמלות ש'תשב' רחוק מעט מהגוף, ענדי שרשראות דומיננטיות ועגילים גדולים, ולשיערך העניקי תספורת נפוחה.

לחלק התחתון של גופך יחמיא זוג מכנסיים בגזרת 'סיגר' ישרה וארוכה, ללא עיטורים או חיתוכים מיותרים, ואת רגלייך תוכלי להאריך באמצעות נעליים פתוחות. בכל אופן, ותרי על מגפיים כי הם יוצרים מראה ננסי, והימנעי מ'לחצות' את גופך בחגורה אלא הקפידי ללבוש חולצות בגזרת 'פרינסס' המתיישבות בקו המותן.

 
 

 
 

פולקע דוט קום (צילום: Maegan Tintari עפ"י cc)

 

 

גזרה ישרה? למלא

רבות מהנשים מתהדרות בגזרה 'ישרה' ו'קולבית', ונהנות ממראה 'נערי', כאשר גם בגילאים מתקדמים הן עוטות ג'ינס ו-T שירט וחשות כבנות 17. זהו אכן מראה הולם לנערה, אך הוא פחות רלוונטי לאישה המתבגרת. מגיל 30 ומעלה רובנו הופכות אמהות וגופנו משתנה, וגם אם המידה קטנה והגוף צנום, הרי שהפנים, הידיים, הסטטוס והעיסוק מעידים אחרת.

לכן, אני ממליצה להתחיל ולהתלבש בהתאם, ולגוף 'קולבי' ניתן לשוות מראה נשי על ידי גזרות רבות: חולצות וגופיות בעלות בד עשיר או שכבות, שיחד עם מחשוף יוצרות אשליה של נפח. את אזור המותן החסרה (המסמלת גם היא נשיות) הדגישי במנג'ט או חגורה; ולאזור האגן הקטן יתאימו חצאית מתנפחת, מכנסיים גבוהים המאריכים את הרגליים ויוצרים ישבן 'עסיסי', או שמלה בגזרה 'בנויה' בעלת שלושה חלקים: חזה, מותן ואגן.

קו-נקודה-קו (צילום: shutterstock)

 

פרופורציות אידאליות? להדגיש

כשפרופורציות הגוף מושלמות ואידאליות, ניתן ללבוש גזרות רבות ומגוונות אך להיזהר מלטשטש את המבנה. את החזה הבליטי במחשופים נאים, בשרשראות או צעיפים; הדגישי מותן נשית על ידי 'חיתוך' הגוף באמצעות חגורה, הבליטי אגן והאריכי רגליים. המגמה, במיוחד עם הגיל, היא לעבור לבדים עשירים ולמראה מתוחכם יותר תוך העשרת המלתחה באביזרים נאים (תיק ונעליים איכותיות), כשאת משאירה מקום לדמיון ולא עוטה על עצמך בגדים צמודים מדי.

 
 

 

90-60-90 (צילום: shutterstock)

 

מראה כמעט מושלם? להשלים

אזור הבטן הוא 'הבטן הרכה' של רוב הנשים הבוגרות, לאחר הריונות וכאשר חילוף החומרים הופך איטי, ארוך וקשה יותר. מלבד תזונה נכונה והתעמלות יומיומית, יש לבחור את הגזרות, הצבעים והבדים שמחמיאים לגופך. איך תעשי זאת? לפני הכל, עלייך להיות מוּדעת לבטנך, להכיר בה ובוודאי שלא להתכחש לה – אך בעיקר: תני לה 'לנשום'.

לנשום חופשי (צילום: ROCKET512 עפ"י cc)

לשם כך, בחרי בדים עשירים, חזקים ולא נצמדים. יתכן שתידרשי להעלות מידה ולהחליף את החנות המועדפת שלך בעשור האחרון, בחנות אחרת בעלת היצע מתאים יותר למידותייך. הטי את תשומת הלב לאזורים 'סלחניים' יותר כמו החזה, הרגליים, הישבן והפנים. זאת, באמצעות מחשוף עמוק ואלגנטי, איפור הולם והתאמת צבעים נכונה, המושכים את העין לאזורים אחרים.

רכשי חולצות בסגנון פרינסס מעט נפתחת, ו'אספי' את הגוף בווסט, עליונית או בז'קט. חגורה סביב הבטן 'חותכת' את מראה גופך ומושכת אליה מבטים, ולכן רצוי לוותר עליה במידת האפשר. וטיפ אחרון, מועיל לא פחות: כדאי לך להכיר את חברך הכי טוב לשנים הבאות - המחטב. מחטב טוב יכול ליצור אשליה של 2 מידות פחות. נסי אותו היום, כדי שבאירוע החשוב הבא תיראי במיטבך.

 

* נועה קייסמן היא יועצת, מרצה ומנחת סדנאות בנושאי תדמית וסטיילינג אישי.

 

* צילום הפניה לכתבה: Leather fashion fashionista עפ"י cc)