עושה גלים. אילוסטרציה: shuttertock

עונת הקיץ המתקרבת מביאה עמה לא רק חרדות בנוגע לפיגורת הביקיני שלנו, שבוודאי איבדה מעט מצורתה במהלך החורף האחרון, אלא גם תהיות באשר לרלוונטיות של בגד הים האחרון, זה שרכשנו רק בעונה הקודמת. בדומה לעולם האופנה המשתנה תמידית, גם בעולם בגדי הים ניתן למצוא טרנדים ומגמות חולפות. אז מה נכון שנלבש לחוף בקיץ 2012?

ביקיני עם רצועה אחת

על אף שהשמלות הא-סימטריות בעלות כתפיה אחת לא הצליחו לתפוס במחזותינו, חרף ניסיונן העיקש לקאמבק, נדמה כי בגדי הים הא-סימטריים דווקא הצליחו היכן שהשמלות נכשלו, מה שאומר שבקיץ הזה צפוי לחלקנו שיזוף א-סימטרי ולא מחמיא בעליל.

את הרצועה הא-סימטרית ניתן לבחור בצבעים התואמים לשאר חלקי בגד הים, או לחילופין, בתור קונטרה להם, מה שיוצר את אפקט הקולור בלוק השנוא, שמלווה אותנו מזה מספר עונות. אגב, הרצועות הללו מעטרות לא רק בגדי ים בצורת ביקיני בלבד, אלא גם בגד ים שלם, לטובת מי שמרגישה שהחיתוך הזה הוא סקסי מספיק גם מבלי שנתבקש לחשוף את יתר חלקי הגוף.

בגדי ים רטרו

אז נכון שלא מדובר בבשורה מפתיעה, הרי בגדי ים בסגנון פין אפ, מלווים אותנו בעיקשות מזה מספר עונות. יחד עם זאת, הטרנד מקבל תפנית מעניינת, כאשר מה שעולה הפעם הוא מפלס התחתונים ויוצר תחתוני פיפטיז כמעט אותנטיים למראה.

כן, אותם תחתוני סבתא שמהם תמיד סלדנו, הופכים הפעם לדבר הכי חם בגזרת בגדי הים. כדי לנער בכל זאת את ניחוח הנפטלין העולה כאסוציאציה לבגד הים הזה, ניתן למצוא תחתוני ביקיני בגזרת פיפטיז אך עם טוויסט. למשל, עם קשירה בסגנון טורבן בצד הקדמי או רצועות בדים בדמות קורי עכביש המחברים בין צידי התחתונים. לאמיצות בלבד.

הדפסים נועזים

הטרנדים האחרונים בעולם בגדי הים לא מתייחסים רק לצורות יוצאות הדופן, אלא להדפס שמוטבע על בגדי הים. לא חשבתם שיוותרו לנו הפעם עם בגדי ים אחידים, נכון? אז צדקתם. הפעם אנחנו מקבלים פרינטים בפול גז, עם שלל הדפסים דיגיטליים, שבטיים ואפילו היסטוריים, בניסיון לספק מענה לכל טעם (אפילו אם הטעם שלכם כולל הדפסים ויקטוריאניים, לדוגמה).

איימי ויינהאוס לוק. shutterstock

בגדי ים מטאליים

גם הטקסטורה של בגדי הים מקבלת טיפול מיוחד ולא רק מחלקת הגזרות וההדפסים. הפעם מדובר בטרנד המטאלי, שחלחל מהמסלולים ישירות אל תוך חוף הים המהביל. מי שרוצה ללכת על גרסת ההארדקור, יכולה להתחדש בבגד ים שלם בגוון כסף מטאלי בעל מראה חללי.

מי שחוששת להיראות עטופה בנייר כסף, יכולה לבחור, לחילופין, בבגד ים בן שני חלקים בגוון בוהק ובטקסטורה מטאלית, כך שהטקסטורה לא מעפילה על שאר האלמנטים של בגד הים ובכל זאת מעניקה לו מראה מעניין יותר לעין. 

חיתוכים גיאומטריים

אם כבר הזכרנו את קורי העכביש שמחברים את בגד הים בקטגוריית הרטרו, הגיע הזמן להכיר באחד הטרנדים הגדולים בעולם בגדי הים נכון לקיץ 2012 - טרנד החיתוכים הגיאומטריים. מדובר בטרנד שוודאי מרתיע כל מי שאינה אוחזת במידה פטיט ובצדק, שכן החיתוכים הלא צפויים עשויים ליצור פרופורציות גוף לא מחמיאות.

גם כאן הטרנד נתון לפרשנות אישית, כך שניתן לבחור אותו בווריאציה מינימליסטית באמצעות חיתוכים עדינים באזור המותניים, או לחילופין, ללכת עד הסוף עם בגד ים שנראה יותר כמו חוט מתפתל מאשר פריט לבוש לגיטימי.

בגדי ים עם קפלים

עיטורים שהיו שמורים עד כה בעיקר למחלקת הלנז'רי, הופכים כעת לפומביים מתמיד הודות לטרנד החדש בעולם בגדי הים. קפלים, גבירותיי ורבותיי, קפלים: הם צפויים לעטר מעתה והלאה כל חלקת בד עמידה במים, הן במחלקת התחתונים והן במחלקת החזיות.

Aguaclara Collection for Spring Summer 2012 during Mercedes-Benz Swim Fashion Week
shutterstock


לא ממש ברורה התועלת של הטרנד הזה, חוץ מאשר הרצון להקנות לנו מראה של בת הכפר, אך אם כבר אין מנוס ממנו, אנחנו ממליצים על ביקיני בגזרת גוזיה עם כתפיות, שאותה מעטרים הקפלים לאורכו של הבד. חשוב להיזהר לא להעמיס עם הטרנד הזה על מנת לא ליצור מראה אינפנטילי מדי.

משחקי גוונים

לא סוד שצבעי הפסטל שטפו את עולם האופנה, כך שזה היה רק עניין של זמן עד שהטרנד הזה יהפוך לפצצת זמן מתקתקת גם בכל הנוגע למלתחת החוף שלנו. אם בחרתם לוותר על בגדי הים המטאליים או בעלי ההדפסים המהונדסים, ודאי תשמחו לגלות כי ניצבת בפניכם אלטרנטיבה מרעננת וצוננת, רגע לפני שהיא הופכת לשחוקה עד כדי מיאוס.

בקטגוריית הגוונים הפסטליים ניתן למצוא בגדי ים בגוון ליים ירקרק, קורלי, תכלת אקווה וכתום בהיר. אם לעומת זאת, בגוונים נועזים יותר עסקינן, הרי שגוון הפוקסיה עדיין איתנו ויחד איתו גם כחול קובלט, לטובת כל מי שאינה מסוגלת לוותר על הצבעים העמוקים והקלאסיים.

בעוד שהגוונים הפסטליים יתאימו בעיקר לשחומות העור, נחמד לדעת שיש אלטרנטיבה כמו הגוונים העמוקים יותר שיעשו חסד גם עם קהל החיוורות שאינן מתכננות טיגון עמוק בקיץ הקרוב.

Mara Hoffman Swimsuit Collection for Spring Summer 2012 during Mercedes-Benz Swim Fashion. המראה השיבטי בשילוב הדפסים מרעננים. shutterstock