George .5 ,For All Mankind .4 ,GUCCI .1+2+3

 גברים בעלי מודעות אופנתית מפותחת, וודאי מרגישים מקופחים לנוכח ההתעסקות האובססיבית של עולם האופנה סביב הלבשת הנשים. אז למרות שאין עוררין על כך שעולם הלבשת הנשים הוא הרבה יותר מפותח ביחס למקבילה הגברית, מסתבר שגם כאן יש מקום לטרנדים ומגמות אופנה. אם כן, מהם החידושים בתחום הלבשת הגברים נכון לחורף 2012-2013?


פרינטים, פרינטים, פרינטים - אם לנשים מותר לעטוף עצמן בהדפסים מצד לצד, מדוע שהגברים יטילו על כך וטו? הפרינטים תופסים תאוצה בעונת החורף הקרובה, מה שיבוא לידי ביטוי בפרינטים גרפיים המשתלטים על כל חלקה טובה בעולם הביגוד והאקססוריז. הפעם גדולי המעצבים בחרו ללכת על כל הקופה, באמצעות חליפות בנות שלושה חלקים החולקות הדפס דומה ואפילו צעיפים בעלי מראה תואם.

For All Mankind .4 ,Burberry .3 ,GUCCI .2 ,Burberry .1

מכנסי עור - למרות שהשנה היא לא 1999 ולא מדובר בריקי מרטין, מכנסי העור בכל זאת מאיימים לעשות קאמבק לחיינו. לא ברור עד כמה הפריט הזה יהיה פרקטי בעונת החורף הישראלית, שגם היא חמה למדי לכל הדעות, אך אין ספק שמדובר באמירה מעניינת.

אם האימג' של המכנסיים ההדוקים של ריקי מרטין עדיין תקוע לכם בראש, הסירו דאגה מלבכם: מכנסי העור בגרסת 2012 ממש לא חייבים להיות הדוקים עד כדי עצירת מחזור הדם, אלא מונחים בצורה יותר נונשלנטית על הגוף. יתרה מכך, מכנסי העור לא מוכרחים להיות שחורים, ולכן לאחרונה ראינו גם אינטרפרטציות צבעוניות לטרנד. אך אין ספק שגם מי שמחפש גרסה קלאסית יותר יצליח למצוא את מבוקשו.

מכנסיים בגזרה גבוהה - הפעם הבשורה האמיתית נוגעת דווקא למפלס של אותה גזרה, שצפויה לעלות בחורף הקרוב באופן משמעותי. כן, גברברים, בדיוק כמו שהליידיז זנחו את המכנסיים הנמוכים והמאיימים לטובת גרסה גבוהה ומהוגנת יותר, כך גם אתם צפויים לזנוח את מכנסי האינסטלטורים בעבור גזרה גבוהה יותר, ממש בסגנון מד מן. היו בטוחים שדון דרייפר מעולם לא חשף את הבוקסר שלו מבעד לקו המכנס ולכן גם אתם צריכים לאמץ פאסון דומה ולאפשר למכנסיים לעלות אל על.


For All Mankind .5 ,Look .4 ,GUCCI .3 ,GUCCI .2 ,Burberry .1

קטיפה - קשה לחשוב על הטרנד הבא מבלי שיתעוררו אסוציאציות של ראפרים משנות ה-90', ובכל זאת, טרנד הקטיפה מאיים לחזור לחיינו ובגדול. הטרנד אמנם כבר עשה קאמבק בגזרת הנשים (כמו כל טרנד אחר ברשימה), אך אין ספק שהרבה יותר קשה לעכל אותו דווקא בצד הזה של המתרס.

 אז איך לובשים את הטרנד גם אם אין לכם כמה שיני זהב באוסף? במינונים חכמים כמובן. איש אינו מצפה שתעטו על עצמכם חליפת קטיפה קומפלט. יחד עם זאת, לשלב ג'ינס עם ג'קט קטיפה בצבע עמוק יכול ליצור מראה אלגנטי ואפילו מעניין. לקטיפה, ברגע שמתנתקים מכל הדעות הקדומות, יש טקסטורה נעימה שיכולה להשתלב גם עם פריטי בייסיק לצורך יצירת מראה עם טוויסט מעניין.
Wrangler .4 ,Wrangler .3 ,Burberry .2 ,For All Mankind .1

 

טרנד האוברסייז - מי שחושש שכל הטרנדים שמופיעים עד כה ברשימה הם אינדיבידואלים או חריגים מדי לטעמו, ודאי ישמח לגלות שאחד הטרנדים הבולטים באופנת החורף לגברים הוא דווקא הטרנד הנוח שבחבורה - טרנד האוברסייז. נשים ברחבי העולם נשענות על הטרנד הזה בכל פעם שהן מרגישות צורך לטשטש או להסתיר, וכעת גם אתם תוכלו ליהנות מהאשליה האופטית שהטרנד מספק לכם. הטרנד בא לידי ביטוי בחולצות וסוודרים בסגנון אוברסייז ואפילו מעילי רוח גדולי גזרה, ממש כמו בימיו של דיוויד בואי ומיק ג'אגר אי שם באייטיז. מאחר שמדובר בטרנד נון שלנטי, אפשר לשלב אותו עם אחד הטרנדים המוקפדים יותר ברשימה, כמו לדוגמה, טרנד הקטיפה ואפילו טרנד מכנסי העור. השילוב לבטח יצור איזון נקי ומראה מעניין לעין.


הדפסי חיות - אין מה להיבהל, הפעם אנחנו לא מתייחסים להדפסים חייתיים, סטייל קרואלה דויל, אלא להדפס של החיה עצמה, כמו לדוגמה, הדפס של שועלים, הדפסי דגים/ לווייתנים או כל דמות אחרת מעולם החי שאליה אתם נמשכים. ההדפסים הללו צפויים לעטר בחורף הקרוב את מיטב הסוודרים, החולצות המכופתרות ואפילו המעילים. יש בהם מעין קסם ילדותי, אשר יכול לשמש קונטרה לעניבות מחויטות ולמקטורנים השמרניים. כשלוח הזמנים ואופי העבודה מחייבים סגנון מחויט ונוקשה, שילובו עם פריטים בעלי מוטיב חייתי יצרו ניגוד מעניין בין האלמנטים. מומלץ בחום לכל מי שמתקשה להיפרד מזיכרונות הילדות המתוקים.
Burberry .3 ,Wrangler .2 ,Burberry .1

זקן מלא - הפעם מדובר בטרנד שמתייחס לעולם הביוטי, עד כמה שאפשר לשלב מראה מרושל ו'ביוטי' במשפט אחד. כמעט בכל התצוגות המובילות של חורף 2012-2013, זקן עבות, פרוע ומרושל, עיטר את פרצופם של הדוגמנים על המסלול. אמנם היה מדובר, ברוב המקרים, בתוספות שיער שנועדו לשווע מראה של איש המערות, אך אין ספק שמדובר בנבואה שעלולה להגשים את עצמה והאישור שכל גברברי העולם ציפו לו כדי להפסיק לגלח את שיער פניהם.