יקב טוליפ

Black Tulip

הוכתר על ידי ייננים כאחד היינות הטובים בישראל

נא ללחוץ כאן

להתחברות לאתר ולחשיפת ההטבות לחברי המועדון
  • יקב טוליפ (יח"ץ יקב טוליפ)
  • יקב טוליפ (יח"ץ יקב טוליפ)
  • יקב טוליפ (יח"ץ יקב טוליפ)
  • יקב טוליפ (יח"ץ יקב טוליפ)
  • יקב טוליפ (יח"ץ יקב טוליפ)
  • יקב טוליפ (יח"ץ יקב טוליפ)
  • יקב טוליפ בכפר התקווה (הערוץ הראשון)
  • ביקבוק  Black Tulip (יח"ץ יקב טוליפ)
  • בכרם (יח"ץ יקב טוליפ)

בלק טוליפ, יין "ספינת הדגל" של יקב טוליפ, הוכתר ע"י מבקרי יין וטועמים כאחד היינות הטובים המיוצרים בישראל. בלק טוליפ הוא יין יוקרתי ומורכב בעל גוף מלא ועשיר, ארומות של פירות שחורים בשלים, טבק ועץ קלוי, ויש לו סיומת ארוכה וחלקה.

הרכב זנים: קברנה סוביניון, מרלו, קברנה פרנק, פטיט ורדו. יישון: 30 חודשים בחביות עץ צרפתיות. אחוז אלכוהול: 15.5%. מועד בציר: ספטמבר 2010. מועד ביקבוק: יוני 2013. 

הערות היינן: "בלק טוליפ הוא יצירת אמנות המאחדת בתוכה את כל הידע והאהבה שהצטברו במהלך שנות ייצור יין איכותי. היין מיוצר מהחביות הטובות ביותר של אותה שנה, עשיר ובעל נוכחות, עם עוצמות פרי חזקות וטעם שובה לב. בלק טוליפ מיצב את עצמו כבר מהשנה הראשונה כאחד היינות האיכותיים ביותר שמיוצרים בישראל".
פרויקט "לא שמים תווית": בשנה הראשונה בה נולד הבלאק טוליפ, החליטו ביקב טוליפ שכיאה ליין הדגל, התווית צריכה לסמל ולשקף את ערכי היקב. צוות היקב ארגן תחרות איורים בין ארבע עמותות חברתיות שונות (אקים, אילן, בית השאנטי וכפר תקווה) והאיור שנבחר זכה להפוך לתווית יין יוקרתי זה, מבציר 2005 ועד היום. אנו מאמינים כי תווית שמים על יין ולא על אנשים.
בתמונה: האיור המקורי שאויר על ידי דוד אשכנזי, חניך באקים.

במקום בו חלומות ותיקים פוגשים תשוקה אמיתית ושאיפה למצוינות, יכולים להיוולד רק דברים נפלאים. זה נכון בכל תחומי היצירה ונכון עוד יותר כשמדובר ביין.

אהבתה רבת השנים של משפחת יצחקי לעולם היינות בראה ב-2003 יקב בוטיק שנשא עמו יעוד: לייצר את היינות הטובים ביותר, ובמקביל, להעניק את התמורה הטובה ביותר למחיר בקרב יינות האיכות.

האתגר התממש במלואו. טוליפ תפס מקום של קבע בצמרת היקבים בישראל, יינותיו מיוצגים בכל מסעדות העילית, מיוצאים לחו"ל ומתהדרים בפרסים בינלאומיים ובביקורות נלהבות. כך זכה לאחרונה Mostly, קברנה פרנק של היקב במדליית זהב בתחרות הנחשבת בעולם, Vinelies Internationales, וכך עיטר המגזין Wine Spectator  את הסירה Reserve של טוליפ בציון 92, הציון הגבוה ביותר שהעניק ליין ישראלי מאז ומעולם.

נועזות ויצירתיות הם סימני ההיכר של תהליך ייצור היין ביקב טוליפ. בגישה הרפתקנית זו נוצר White Tulip, הבלנד היחיד מסוגו בעולם של סוביניון בלאן וגוורצטרמינר ואחד מיינות הבוטיק הלבנים המובילים בישראל.

את יין הדגל, Black Tulip, בלנד של ארבעה זנים בסגנון בורדו, המיושן 30 חודשים בחביות עץ אלון, הקדיש היקב לאוכלוסיה הקרובה ביותר לליבו -  אנשים הסובלים ממוגבלויות. יקב טוליפ שוכן בכפר תקווה שבקרית טבעון, מקום בו חיה קהילה בעלת צרכים מיוחדים.

מוצרים נוספים של יקב טוליפ

יקב טוליפ / Syrah Reserve 2011
יקב טוליפ / בקבוקי מגנום
יקב טוליפ / משלוח מתנות
יקב טוליפ / Cabernet-Sauvignon-Reserve