תזמורת סימפונט רעננה

אודות תזמורת סימפונט רעננה

תזמורת סימפונט רעננה נוסדה בשנת 1991, ומונה 42 נגנים - 31 עולים מברית המועצות לשעבר, ו-11 נגנים יוצאי יחידת הנגנים המצטיינים בצה"ל. התזמורת מקיימת כ-360 קונצרטים בשנה, ומשתתפת דרך קבע בפסטיבלים נחשבים כגון פסטיבל ישראל, פסטיבל אבו- גוש, פסטיבל כפר בלום וצלילים במדבר. השילוב של איכות ותרבות קלאסית עם מבט להווה דינאמי מציבים את סימפונט רעננה, בניהולו המוסיקלי של המנצח עומר ולבר, בקדמת העשייה התרבותית, החינוכית והחברתית בארץ.

במהלך השנים, ארחה התזמורת מנצחים ידועי-שם מהארץ ומהעולם כגון סלבדור ברוטונס, מקסים שוסטקוביץ', דני אטינגר, ג'יזל בן דור ונועם שריף; וסולנים כמו זמרי האופרה פאטה בורצ'ולדזה ולובה קזרנובסקה ומקהלת המורמונים של סולט לייק סיטי (המונה כ-200 זמרים). בין הנגנים ששיתפו פעולה עם התזמורת נמנים הפסנתרנים חואקין אצ'וקרו, אוקסנה יבולנסקיה ואריה ורדי; הכנרים מקסים ונגרוב וניקולאי זניידר; הצ'לנים מישה מייסקי, ארטו נורס ודמיטרי יבלונסקי; והכליזמר לאופולד קוזלובסקי, האחרון שנותר מהתקופה שלפני המלחמה בפולין.

לצד הרפרטואר הקלאסי, מקפידה התזמורת לבצע יצירות מקוריות המעשירות את אוצר המוסיקה הישראלית, ומהוות חוליה איתנה בקשר שבין עושרה של המוסיקה היהודית של פעם לבין הרעננות הישראלית של היום. לאורך שנות קיומה, ביצעה התזמורת כ-50 יצירות מקוריות המושתתות על מורשתנו והוויתנו הייחודית. על אלה זכתה התזמורת ב-2007 בפרס 'אנגל' היוקרתי, בגין "תרומתה הייחודית בטיפוח מורשת המוסיקה היהודית לדורותיה".

מעת לעת, הקפידה סימפונט רעננה לבצע יצירה של מלחין שנספה בשואה. כך, שיחזרה ב-2007 את סיפורה הטרגי של אלמה רוזה שעמדה בראש תזמורת הנשים של אושוויץ. השנה יזמה התזמורת פרויקט להנצחתה של אירנה סנדלר, חסידת אומות העולם ואזרחית כבוד של ישראל, שהצילה כ-2,500 ילדים כשהבריחה אותם מהגטו ומסרה אותם למשפחות פולניות לאימוץ במטרה להחזירם למשפחותיהם בסיום המלחמה. לשם כך, כתב המלחין קובי אושרת את היצירה 'שירתה של אירנה - קרן אור באפילה', אותה הוזמנה התזמורת לבצע גם בפולין. כמו כן, העניקה אשת נשיא פולין עיטור כבוד בשם נשיא פולין למנכ"לית התזמורת, אורית פוגל-שפרן, על תרומתה לפיתוח יחסי התרבות והדיאלוג בין פולין לישראל.


בזכות הגישה הבלתי אמצעית, הדינאמיות והליברליות האמנותית, הגיעה התזמורת עד כה לקהלים צעירים ומגוונים כשצלידה הופיעו אמני מוסיקה קלה כסטיבי וונדר, ריי צ'ארלס, מנהטן טרנספר, אמה שפלן, דויד ד'אור, דייוויד ברוזה ואחרים. פעילותה המוסיקלית המגוונת כוללת אופרות, מחזות זמר, מחזות מוסיקליים לילדים, מופעים המשלבים מחול ומולטימדיה, ותוכניות טלוויזיה לילדים המשודרות זה עשור בטלוויזיה ונמכרות בחנויות.

  • תזמורת סימפונט רעננה / יח"ץ סימפונט רעננה
  • תזמורת סימפונט רעננה / יח"ץ סימפונט רעננה
  • כנר / יח"ץ סימפונט רעננה
  • עומר ולבר המנהל המוסיקלי של התזמורת / יח"ץ סימפונט רעננה
  • אימג' עונת 2016-2017 / יח"ץ סימפונט רעננה
  • עומר ולבר המנהל המוסיקלי של התזמורת / יח"ץ סימפונט רעננה
  • סרטון תדמית תזמורת סימפונט רעננה (יח"ץ סימפונט רעננה)
  • סרטון תדמית תזמורת סימפונט רעננה (יח"ץ סימפונט רעננה)
  • סרטון תדמית תזמורת סימפונט רעננה (יחץ סימפונט רעננה)

מוצרים של תזמורת סימפונט רעננה