מצארט מכירות פומביות

אודות מצארט מכירות פומביות

מצארט, Matsart Auctioneers & Appraisers, בית מכירות פומביות ליצירות אמנות בבעלות האמן לוסיאן קריאף, נוסד בשנת 2006 כתוצאה ממיזוג פעילות משותפת ורבת שנים בין בית המכירות מצא, רמת גן (משנת 1976), לבין גלריית קריאף, ירושלים (משנת 1981).


מצארט, המקיים מדי שנה מכירות בינלאומיות במלון "דוד המלך" בירושלים ובמלון "דן" תל אביב, נחשב לבית המכירות הישראלי - בינלאומי הגדול והמוביל בתחום האמנות (fine art).  בין היצירות שהציג ומכר בשנים האחרונות, נכללו עבודותיהם של קמיל פיסארו, חיים סוטין, מארק שאגאל, ראובן רובין, מרדכי ארדון, נחום גוטמן, מואיז קיסלינג וויקטור וסרלי.


מומחי בית המכירה מצארט מתמחים בתחום הערכת יצירות אמנות ואוספים לקונים פוטנציאלים וייעוץ לאספנים המעוניינים לבנות אוסף אמנות משמעותי.

השקעה ביצירות אמנות היא אפיק השקעה הצובר תאוצה ומתפתח. העשור האחרון הוכיח כי קיים ביקוש גובר בארץ ובעולם ליצירות אמנות, כדרך לשמירה על ערך הכסף והנבת תשואה ראויה והולמת. בחמשת השנים האחרונות, חלה עלייה של כ-67% בתשואה להשקעות בשוק האמנות. התשואה הגבוהה, המימוש המהיר והניידות, מהווים יתרון על פני השקעות אחרות ותחליף הולם להשקעה בבורסה או בנדל"ן. יתרון נוסף של שוק האמנות הוא בשפתו האחידה המובנת בכל העולם. מעבר להיבט הכלכלי, מדובר בשכיות חמדה המעשירות את בעליהן ומרשימות את כל רואיהן.


כיום, אין צורך לנדוד למרחקים על מנת לקנות או למכור יצירה. בית המכירה מצארט מקיים מדי שנה חמש מכירות מרכזיות של כ- 1300 פריטי אמנות, במחזור של כ - 15 מיליון דולרים, שלוש מתוכן מתקיימות במלון "דן", תל אביב.

אורי רוזנבך: כמנכ"ל בית המכירות מצארט
אורן מנדל: האוצר הראשי

מוצרים של מצארט מכירות פומביות