כל כך ורודות. ניקול ריצ'י ופריס הילטון. קרדיט: shutterstock

צריך לדעת למי להיוולד. יש אנשים שעשו בשכל ונולדו עם כפית של זהב בפה, ויש את אקסטרה ברי המזל, שזהב עבורם היא מתכת זולה והמונית ואת כפית היהלומים ראוי ורצוי שהמשרת האישי יגיש עבורם. באנגלית הם נקראים The Trust Fund Babies ובעברית -  לא כל מה שנוצץ זהב הוא (כי כאן קשה יותר לפרגן).
 
ילדי קרנות הנאמנות הם ילדים שנולדו לתוך משפחות עתירות ממון, מי שהוריהם הקימו עבורם קרן נאמנות שמספקת את כל צרכיהם החומריים בהווה ובעתיד, כולל צרכים חומריים אקסלוסיביים ויוקרתיים במיוחד. מה שאומר שאין להם צורך לפרנס את עצמם או לעקוב אחר ההוצאות שלהם.

בובות על חוטים?

הקאץ' הוא שהשליטה על הכספים האדירים האלה נמצאת בידי ההורים, לרוב עד גיל 18 או 25, אך חלקם אף נוטים לאחוז בשליטה זו עד יום מותם. התוצאה של העושר העצום הזה והשארת המושכות בידי ההורים למשך זמן לא מבוטל, יצרה זן שונה ומשונה של בני אדם, כמותם לא ראיתם. קבלו את הדוגמאות המייצגות הבולטים כיום.

פריס הילטון


פריס לבית הילטון, גדלה בבתי מלון מפוארים כמו הוולדוף אסטוריה במנהטן ובברלי הילס, והתרועעה עם בנות מעמד סוציו אקונומי דומה – ניקול ריצ'י (ע"ע) וקים קרדשיאן, שיחד מסמלות יותר מכל את התופעה בה אנשים מתפרסמים לא בזכות הישגים או כישרון, אלא בזכות הון משפחתי שירשו ובזכות עשיית ואמירת דברים מעוררי מחלוקת.

בסופו של דבר, לא מפתיע, שבגיל 14 למדה פריס שנה תמימה בבית ספר מיוחד לצעירים בעלי בעיות רגשיות ביוטה, הועפה מהתיכון בו למדה בקונטיקט ומאוחר יותר נטשה את לימודיה בכיתה י"ב. איכשהו, אספה פריס דולר לדולר והצליחה לסיים בגרות באקסטרני, ויש שמועות שגם היו לה כמה מורים פרטיים.

הקריירה של הילטון כוללת דוגמנות, משחק, סוג של מוזיקה, ורזומה עשיר הכולל 45 ימים כאסירה בעקבות עבירות תנועה חוזרות ונישנות, אך בעיקר עומדת לזכותה קלטת סקס "בכיכובה" שדלפה לרשת בתזמון נדיר – ימים ספורים לפני שתוכנית הריאליטי שלה עלתה לאוויר והפכה אותה לאייקון בינלאומי.


חיי כלב. פריס הילטון. קרדיט: shutterstock


ניקול ריצ'י

ריצ'י לא נולדה לתוך הון, אלא למדה לגדול ולהתרגל אליו כבר בגיל שלוש, כשעברה לגור עם הזמר ליונל ריצ'י ואשתו, משהוריה הביולוגיים התקשו לפרנס אותה בעקבות בעיות כלכליות קשות אליהן נקלעו. כשהייתה בת תשע, הזמר אימץ אותה וגשם של דולרים החל לפתע לרדת עליה. כשהזמר ריצ'י ואשתו נפרדו בסכסוך מר, ניקול קיבלה את התשובה yes we can מהוריה לכל מה שחפץ ליבה, וכידוע, בקשות עולות כסף, והרבה. לאחר שהתפרסמה באותה תוכנית ריאליטי בה הופיעה חברתה הטובה פריס, גם ריצ'י נעצרה מספר פעמים בעקבות עבירות תנועה, אלכוהול, סמים ונסיעה בכביש המהיר בכיוון ההפוך. אך למזלה הטוב, ריצ'י ישבה מאחורי סורג ובריח 82 דקות בלבד ושוחררה.

הצדדים החיוביים יותר של ההון שמקיף אותה הם הפעילות הפילנתרופית של ריצ'י, שרובה מתועלת דרך ארגון יוניצ"ף לו תרמה וגייסה כספים.

very Richie. ניקול ואביה המאמץ, ליונאל ריצ'י. קרדיט: shutterstock


אקטרינה ריבולובלווה

אביה של אקטרינה הוא האוליגרך הרוסי דימיטרי ריבולובלווה, שעשה את הונו בתחום הדשן לאחר נפילת הקומוניזם. אבא דימיטרי קנה עבור בתו בפברואר השנה, דירה במחיר שיא ניו יורקי של 88 מיליון דולרים באחד הבניינים המפורסמים במנהטן – רחוב סנטרל פארק ווסט מספר 15, המשקיף על הפארק.

עכשיו, כשהצעירה בת ה-22 נמצאת בניו יורק לרגל לימודי הקולג' שלה, היא יכולה להשתכן באחד מ-10 החדרים (13 אלף דולר למ"ר) ולהסתובב בגינה שעוטפת את המשכן. אקטרינה נולדה ברוסיה וגדלה במונקו ובשוויץ, ולמרות הדירה המטריפה שקיבלה ממנכ"ל בנק ההשקעות סיטי גרופ, היא עדיין מחשיבה את מונקו כביתה, כך ש-88 מיליון דולרים קנו עבורה רק את ביתה השני.


הכסף של אקטרינה מאפשר לה לקנות כל מיני דברים ומסתבר גם אהבה. שמועות סביב אקטרינה מספרות שלאחרונה החליטה לפתות כוכב ריאליטי אמריקני שקרוב היה להתחתן, והציעה לו 50 אלף דולרים כדי שיבלה איתה לילה אחד. הוא הסכים, אך ביקש שהכסף יגיע במזומן. אם ביזנס, אז עד הסוף.

פטרה אקלסטון

בתם של מיליארדר הפורמולה 1 ברני אקלקסטונה והדוגמנית לשעבר סלאביקה, החליטה לא להסתמך על וויטמין ה- P של אביה והקימה בעצמה חברת אופנת גברים שפעלה בקרואטיה. רק ש-14 חודשים הספיקו לה בשביל "להתעייף מהניהול השוטף של העסק", כהגדרתה, והחברה קרסה. לא נורא, אקלסטונה התנחמה בחתונה עם היזם ג'יימס סטאנט שגרמה לחתונה של בנו של תשובה להיראות צנועה, והכל בהשקעה של 19 מיליון דולרים.


אמא, אני רוצה כזה. פטרה אקלסטון. קרדיט: shutterstock

עד שבאה אקטרינה עם ה-88 מיליון דולרים שלה, הייתה זו פטרה שהחזיקה במעון היקר ביותר, לאחר שהצליחה להוריד את משפחת ספלינג מה-150 מיליון דולרים שביקשה עבור האחוזה שלה, ללא יותר מ-85 מיליון דולרים. אך בארנק הכסף הקטן של אקלסטונה נעדרו כמה מזומנים כדי להשלים את העיסקה, ולכן פנתה זו לאמא ולוותה 82 מיליון דולרים כדי לגור מדי פעם באחוזת חלומותיה.