one bono. shutterstock

חמישה מופעים יוצאי דופן ברחבי העולם מרוק מיוזיקלס ועד לאופרה שהייתם רוצים לסמן עליהם V ולחרוג מעט באמצעותם מהרשימה הקונבנציונאלית.

ספיידרמן: כבה את החושך (רוק מיוזיקל)
המופע הייחודי, שאת המוזיקה שלו כתב, מי אם לא, סולן U-2, בונו, והגיטריסט שלו, דה אדג', הפך לתופעת ברודווי שכבר לא ניתן להתכחש אליה. בתחילה הרימו גבות, גלגלו עיניים וצקצקו בלשון, אבל ההפקה היקרה ביותר מאז ומעולם בברודווי הפכה ללהיט בלתי רגיל. "ספיידרמן" הציגה לא פחות מ-182 הצגות פריביו לפני הפתיחה הרשמית, המספר הגדול ביותר של הצגות פריביו מאז ומעולם, במהלכן עשתה שינויים והקשיבה לביקורות הקהל ואנשי המקצוע. כך שוכללו האספקטים השונים של המופע עד לפתיחה הרשמית ביוני 2011. "ספיידרמן" מוגדר כרוק מיוזיקל, והאפקטים, הפעלולים והאווירה שלו הם משהו שטרם ראיתם.


עולמו של שאטנר: אנחנו רק חיים בו (מופע יחיד קומי)וויליאם שאטנר הוא אחד האנשים המצחיקים שיש, ומפברואר 2012 יש לו מופע יחיד בברודווי שמפיל אנשים מצחוק. לא קל להשיג כרטיסים בגלל מיעוט המופעים, בהם הוא מהלך על הקו הדק שבין הומור עצמי למגלומניה, שתמיד מהווה כר פורה לחומר משובח. מי שהספיק לשכוח מיהו שאטנר, נזכיר שמדובר בקפטן קירק האהוב. שאטנר חוזר לדמות המיתולוגית ההיא מתקופת "סטאר טרק", ומשם עובר לתחנות אחרות בקריירה שלו, כמו זו שב"בוסטון ליגל", עליה זכה בפרס "אמי". המופע בנוי מאנקדוטות כנות ומשעשעות שמגיעות מזווית של מי שהיה מאחורי הקלעים ושרד כדי לספר איך הדברים מתנהלים כשהמצלמות כבות.

קפטן שאטנר חוזר. shutterstock


וויט (תאטרון)
סינתיה ניקסון מגלמת מורה מסעירה ומוכשרת לשירה שעוברת טיפולים כימותרפיים לאחר שחלתה בסרטן. את כל חייה העבירה במגדל השן של האקדמיה וכעת הפכה בעצמה לשפן הנסיונות, עליו נערכים ניסויים מדעיים בתקווה לרפא אותה מהמחלה הנוראה מכל. למען התפקיד ובכדי להיכנס לראש של הדמות, גילחה ניקסון את ראשה, אבל זה רק סממן חיצוני שמסייע לה להפגין אמינות, שכן ניקסון, כניצולת סרטן בעצמה, יודעת דבר או שניים על המחלה. היכולות הדרמטיות שלה והמטען הרגשי שהיא מביאה לבמה הפכו את ההצגה לאחת המדוברות בעונה הזו בברודווי.


טאנגרה (מחול)
בתאטרון המוזיקלי של פריז מתחולל מופע המחול "טאנגרה", המגולל את סיפורה של ג'יזל, צרפתיה צעירה שיוצאת לבואנוס איירס בגל ההגירה הראשון של המאה ה-20, תחת השפעת ההבטחות שהעיר הדרום אמריקנית היא השער ליבשת חדשה ומפוארת. בארגנטינה היא פוגשת את לורנצו, שמנסה להקל עליה את חבלי הקליטה, אבל במהרה היא צוללת לעולם הזנות, כאשר רק הריקוד בקברט יכול להציל אותה מחיים בשולי החברה. התוצר הסופי הוא מופע חושני ואנרגטי להדהים שמרקיד את הטנגו ומשולב בו סיפור היסטורי ואנושי נוגע ללב.


לא באמת צריך תירוץ כדי לנסוע לפריס. shutterstock: מתחם האופרה, פריס

האופרה שואו (אופרה)
התרבות האופראית העתיקה מגיעה למאה ה-21 במופע המלהיב הזה, שמהפנט את הקהל ואת המבקרים לא מעט זמן. "האופרה שואו", כולל את האריאות המשובחות ביותר של עולם האופרה ומשלב אותן בתצוגה, סטייל MTV, כוריאוגרפיה דינמית ומוזיקה קלאסית. הפיוז'ן הזה, סופו חוויה שעושה שמות באנגליה מאז עלתה לראשונה בשנת 2008, ויצאה לכמה סיבובי הופעות בינלאומיים. את המלאכה עושים, בין היתר, חמישה ווקליסטים, חמישה רקדנים ושמונה מוזיקאים, במופע שמחולק לשלוש מערכות ששואבות קטעים אופראים מפורסמים ומוציאות אותם מהקונטקסט המקורי שלו כדי ליצור אלגוריה ויזואלית דמויית חלום.