בתחילת חודש פברואר 2013, נערך טקס פתיחת משכן הכנסת של הממשלה ה-19.  ולמרות זאת, נדמה כי איש לא עסק בפוליטיקה באותו יום,  הודות לשמלה הסמי שערורייתית שלבשה אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו. נתניהו הופיעה לטקס חנוטה בשמלת תחרה שקפקפה וסקסית, כזו שבהחלט לא התאימה למעמד, אך ספק רב אם היא עצמה צפתה מראש כיצד בבת אחת כל פשיוניסטות ארצנו הזדעקו לנוכח המחדל האופנתי ותהו מה בדיוק עבר לסטייליסטית שלה בראש כשבחרה עבורה את השמלה למעמד זה.

כולם מדברים על שרה

אין ספק שהיה ניתן למצוא שמלה מתאימה יותר לאירוע, מה גם שאין מדובר בשמלה שעושה חסד עם מי שנדרשת לשבת בתוכה - אך ההתעסקות בשמלה ובאדם שלבש אותה יצאה מכלל פרופורציה. מעבר לכך שזה בוודאי גרם לנתניהו ולסטייליסטית שלה לפקפק בבחירות האופנתיות שלהן, זה עשה שם רע לשמלות התחרה וחבל, שכן מדובר באחד הטרנדים החמים ביותר בקיץ 2013 המתקרב. אז כיצד אפשר בכל זאת ללבוש שמלה כזו מבלי לגרור אחרייך פיאסקו תקשרותי?

איך לובשים את זה נכון?

ראשית נציין שלמרות הדוגמה הבעייתית, שמלות תחרה שקפקפות הן לא נחלתן של הרזות והדקיקות בלבד, אך צריך לדעת כיצד ללבוש אותן בצורה נכונה: אחת הבעיות המהותיות בשמלה של שרה נתניהו הוא שהחלק האטום שכיסה את איבריה המוצנעים היה קרוב מדי לגוון הגוף שלה ולכן יצר אשליה כאילו מדובר בשמלה שקופה לגמרי, למרות שלא כך היה.  שנית, מחטב הוא אקססורי מחייב כשבוחרים ללבוש שמלה בגזרה צמודה, כל שכן כשהיא שקופה בחלקיה הנרחבים. אפשרות נוספת היא לבחור בגזרה פחות מחבקת, אלא כזו שמתרחבת מתחת לקו המותן. לחילופין, ניתן לבחור בשמלה שהרכב הבד שלה מאוד צפוף עד כדי אטום, כאשר רק בחלק העליון של השמלה- הכתפיים והשרוולים נשארים שקופים למחצה. לא כל אחת יכולה ללבוש שמלה שקופה באזור הבטן וזה לגיטימי.


מעודן וסקסי. קרדיט: shutterstock
 

לא על השמלה השחורה לבדה

השמלה של שרה היא אמנם הדוגמה הקלאסית ביותר לשמלת תחרה שחורה וקטנה (גם אם לא מדובר בדוגמה המוצלחת ביותר), אך כיאה לטרנד שצפוי לתפוס תאוצה בשנה הקרובה - לא מדובר באלטרנטיבה היחידה. אנחנו בדרך כלל רגילים לכך שכל הפוקוס בדגם תחרה הולך לבד עצמו ופחות לגזרה, אך למרבה המזל המעצבים הגדולים הוכיחו לנו שאפשר ליהנות מכל העולמות. חליפות שלושה חלקים המורכבות מחלק עליון, חצאית וג'קט העשויים מתחרה נראו לא פעם על המסלולים, כמו גם שכמיות תחרה ואפילו שמלות פפלום שעשויות כולן, ניחשתם נכון, מתחרה.

לא רק העיצובים מרעננים העונה, אלא גם הקונטקסט שלהם עשוי להשתנות בהתאם למצב רוחו של המעצב. למשל, לא כל שמלות התחרה בהכרח משתייכות לז'אנר הפרובוקטיבי של חדר המיטות, ישנם דגמים שעוצבו בהשראה ויקטוריאנית והיו מעצבים שהגדילו ראש ואף בחרו לשלב פאנלים של תחרה בתוך דגמים באווירה כסאחיסטית בשילוב עם עור. שילוב נוסף שעובד נפלא עם תחרה הן דמוי נוצות פלומתיות, כמו למשל הדגם המרהיב שלבשה ג'סיקה בייל לשטיח האדום וכלל שמלה שמיימית עשויה מתחרה לבנה עם פפלום עשוי נוצות.


בכל הצבעים. קרדיט: shutterstock


כל הגוונים הולכים

בכל הנוגע לפלטת הגוונים, אין סיבה להתחייב אך ורק לדרמטיות של השחור או ללבן הצחור: כבר יצא לנו לחזות בשמלות תחרה ניאוניות, פסטליות, באדום בוהק ולמעשה בכל גוון אחר שניתן להעלות על הדעת. כמו כן, הבטנה של התחרה לא מוכרחה להיות בצבע גוף, אלא יכולה להיות גם שחורה, בייחוד אם התחרה שמעל היא בצבע רך ובהיר - על מנת ליצור את הקונטרסט המעניין הזה שהשמלה של שרה לא הצליחה ליצור.

לסיום, מי שמרגישה בכל זאת לא בשלה מספיק ללבוש שמלה מורכבת כל כך, יכולה לבחור באקססורי בעל הדפס תחרה, כמו למשל נעליים עליהן מוטבע הפרינט הנחשק או לחילופין לבחור בפריט אחד העשוי מתחרה, כמו לדוגמה ג'קט ויקטוריאני ולשלב אותו אפילו עם ג'ינס יומיומי.