איך מתכסים גגות בשלג המרעיף (צילום: chemonix)


באביב או בקיץ, בסתיו או בחורף, עם ישראל נוהר על נשיו וטפיו לארצות שמעבר לים. אבל אניני-הטעם יודעים שאין כמו טיול חורף מוצלח כדי לטעון את המצברים ולהרגיש כמה שיותר חו"ל. החורף הישראלי הוא חיקוי דהוי של החורפים האירופאיים, ובהשוואה לאתרי הסקי של היבשת הקרירה - החרמון הוא אפילו לא מופע חימום.

זה הזמן להכיר מקרוב את הצד הקריר של אמא טבע, ולהיווכח כמה מחמם-לב הוא למעשה יכול להיות. ליקטנו עבורכם ארבע חופשות חורף קלאסיות, ועוד אחת למי שמחפש בחודשי הקור והגשם חופשה מסוג אחר לגמרי.

 

מון בלאן: נופים קסומים וסקי מהסרטים

לפני הכל, אמרתם חופשת חורף - אמרתם סקי, וסקי עושים בעיירת-הקיט שאמוני שעל ההר הגבוה ביותר מבין הרי האלפים שבצרפת: מון בלאן (הר לבן, בצרפתית). העיירה הציורית, שאירחה את אולימפיאדת החורף הראשונה בשנת 1924, נחשבת למֵכָּה של חובבי הסקי ברחבי העולם. במהלך החודשים דצמבר-מאי מכוסה המון בלאן בהרבה-הרבה בלאן, כך שבין גלישה לגלישה תיהנו מנופים עוצרי נשימה וכן ממתקנים מקצועיים ברמה הגבוהה ביותר שניתן לדמיין.


 זהירות, רק לא ליפול (צילום: chemonix)


אקסטרים של הנאות בהרי האלפים של שוויץ

חובבי ספורט אקסטרים שליבם יוצא למגלש אחד רחב במקום שני מגלשיים צרים, חייבים לבקר  בעיירת הסקי סאס פה השוכנת בגובה 1,800 מטרים בדרום שוויץ. בעיירה פועל פארק מושלם לסנובורד כמעט בכל חודשי השנה, והגולשים המובילים בעולם מגיעים אליה לימים ארוכים של אימונים - וללילות של בילויים סוחפים בחברת תושביה. וחרף כל הפעלתנות וההמולה לכאורה, בסאס פה נשמרים השקט והשלווה בשל ההקפדה שלא להכניס מכוניות לפארק.

יש שם פרפרים, ושלג בהרים (צילום: thinkstock)

סנט מוריץ – אגדה שמתחילה בסקי ונגמרת בספא

הביקור בעיירת הנופש היוקרתית סנט מוריץ שבאלפים השוויצריים, מיועד למי שעבורו ספורט חורף הוא רק תירוץ כדי לנפוש בחודשים ינואר-פברואר, ובעיקר מחפש יופי לבן. בריזורט הסקי המפואר בעולם, שכבר אירח שתי אולימפיאדות חורף ומארח דרך קבע כוכבי הוליווד ובני אצולה, ממוקם מלון קמפינסקי גראנד דה באן שנראה כלקוח מספרי אגדות. ואם אחרי סשן גלישה מפרך תרגישו צורך לנוח, בסנט מוריץ מחכה לכם ספא עטור פרסים ששמו יצא למרחוק.

כל אגמי התכלת, כל הרכסים המושלגים (צילום: chemonix)


רוצים אתר כיפי לסקי משפחתי? מעתה אימרו: 'אוברגורגל'

חופשת חורף משפחתית עשויה להיות חוויה נהדרת, אם תגיעו לאתר הסקי אוברגורגל שבאוסטריה. מדובר באתר בגובה 1,930 מטרים באלפים האוסטריים, המאוכלס במלונות ובתושבים ידידותיים ומסבירי פנים - ובמיוחד לזאטוטים הנלהבים ללמוד את רזי הגלישה, שייהנו משורה של מדרונים ומישורים המתאימים לכל הרמות. והכי כיף: הילדים אפילו לא צריכים לחכות בתור לרכבל.


אנגווילה – האי המושלם להעביר שנה בלי חורף

והמלצה אחת לאנשי הקיץ: אם נפל עליכם חורף ושיבש את תוכניותיכם, דלגו עליו וטוסו הישר לקיץ הטרופי של אנגווילה שבים הקאריבי. האי הזה, בשונה משכניו, הינו יעד תיירותי אקסקלוסיבי ולא המוני בעליל, עם חופים לבנים המאופיינים בשוניות אלמוגים, מפרצים ולשונות ים מרהיבים ביופיים לחובבי הצלילה - וגם למשנרקלים שביניכם. הוסיפו לכך מסעדות גורמה ומלונות יוקרה באיכות שלא הכרתם עד כה, ותחוו חורף שמעולם לא היה חם כל כך.