Princess Beatrice. קרדיט: shutterstock

רק שני דברים עומדים בינינו לבין מעמד בני האצולה האירופאים – לא נולדנו בני אצולה ואנחנו לא אירופאים. אבל חוץ מהעניינים הקטנוניים האלה, מה בדיוק יש להם שלנו אין? והכוונה היא כמובן מעבר לדם הכחול שלהם. אז אותם בעלי דם כחול יושבים על הכס ומתגעגעים לימים שאבות אבותיהם ואמות אמותיהם ניהלו את העולם. בו בזמן עולה לו דור צעיר של בני אצולה ששונה מאוד מקודמו ומטשטש את הגבולות המפרידים בין פשוטי העם ואלו שזכו להיוולד לאילנות יוחסין מורמים מעם. אספנו עבורכם ארבעה בולטים במיוחד.

הנסיך קארל פיליפ, הדוכס של ורמלאנד, 33 (שבדיה)

הנסיך קארל פיליפ הוא איש של אקסטרים. סתם פעילות ספורטיבית כמו שחייה וכדורגל זה נחמד, אבל הוא מעדיף לצאת לטרקים מפרכים שכוללים סקי ובעיקר אוהב להתחרות במירוצי מכוניות במכונית הפורשה 911 GT3 שלו בגביע הפורשה קאררה של סקנדינביה. וגם להיות הגבר שבגברים לא מספיק כנראה לפרינס, הוא רצה לוודא שיוכל להרגיש שהוא טוב יותר מכל גבר אחר. מסיבה זו גם דאג לפתח את הצד היצירתי שלו, ועיצב את עטיפת הדיסק של "מפצח האגוזים" של צ'ייקובסקי שיצא לאור בהוצאה מיוחדת. הנסיך עדיין איננו נשוי, למקרה שתהיתן, אולם הוא נמצא בזוגיות עם דוברת חצר המלכות השבדית, סופיה בלומקוויסט. אבל גם אם יינשאו, ידוע שנסיכה זה לא קיר.

אנדראה אלברט פייר קזיראגי (מונאקו)

נסיכות מונאקו היא אחת משלוש נסיכויות בלבד באירופה בהן לבית המלוכה יש תפקיד בניהול היומיומי של הפוליטיקה. כרגע אלברט השני הוא הנסיך המכהן, אולם אין לו ילדים שיכולים לרשת אותו, ואם יילך לעולמו מבלי לשנות את הסטטוס הזה, מי שיחליף אותו הוא אנדראה קזיראגי. קזיראגי גדל בעיקר בצרפת והשקיע את מירב זמנו בלימודים בפריז, באוניברסיטת מקגיל שבקנדה ובאוניברסיטה בברצלונה, בדרכו להשלמת תואר שני בפוליטיקה בינלאומית.


מימין: Prince Carl Philip. קרדיט: shutterstock

קזיראגי נחשב לאחד הגברים היפים בעולם, לאחד מבני המלוכה היפים אי פעם ולבעל האצולה עם הרבה מאוד סטייל. אבל מלבד צורתו המצודדת הוא גם דובר צרפתית, איטלקית, אנגלית וגרמנית, עוסק בשורה ארוכה של ענפי ספורט ואקסטרים ומופיע תדיר בדיווחי הצהובונים בעקבות הבילויים שלו עם נשות הערים הגדולות משני צדי האוקיינוס האטלנטי. כדי להשלים את תדמית הילד הרע, הוא גם הקפיד שרישיונו יישלל לאחר שנהג במהירות של 200 קמ"ש בכביש עירוני בליון, צרפת.

הנסיכה באטריס מיורק (אנגליה)

ביאטריס מיורק היא החמישית בתור לרשת את המלכה אליזבת השנייה, שבקצב הנוכחי תישאר על הכס גם במאה ה-22. על הדרך היא גם קרובה רחוקה של דיאנה עליה השלום, והיחידה, יחד עם אחותה, שמחזיקה בתואר נסיכה מבין כל נכדותיה של המלכה האם. הנסיכה היא מלאכית לא קטנה, ואת מירב מרצה המלכותי היא משקיעה בביקור ילדים חולי איידס ברוסיה, בסיוע לאגודות של צעירים חולי סרטן ובתמיכה בתוכניות לשיפור האוריינות בבריטניה.


מימין: Princes Beatrice. קרדיט: shutterstock

יורש העצר האקון (נורבגיה)

כאשר אביו יילך לעולמו, יהפוך האקון להאקון השמיני, כשברזומה שלו שירות כקצין בצי הנורבגי, תארים מברקלי, LSE ואוניברסיטת אוסלו בנושאים שונים הקשורים לדיפלומטיה, יחסים בינלאומיים ומסחר בינלאומי. להפתעת תושבי הממלכה, בחר האקון להתחתן לא לבת אצולה כמוהו, כי עם אחת האדם, כזו שהדם שזורם בעורקיה בצבע דומה לשלנו. זאת ועוד, אשתו, הויבי, הייתה באותה העת אם חד הורית ואשת מסיבות מוכרת ברחבי הבירה הנורבגית, כולל בסצנת הסמים. החדשות עשו לא מעט רעש, במיוחד כשהתברר שאבי ילדה ישב בבית הסוהר בגין עבירות סמים. אבל מאז הבהירו השניים שאין להם שום כוונה לבזות את ארמון המלוכה והתנהגותם המופתית החזירה להם את הפופולריות, בדרכם לכס הקדוש.