להזיע כל הדרך עד הקיץ. הוט פילאטיס

מזג האוויר החורפי אינו משמש קטליזטור ליציאה יזומה מהכירבולית או שמיכת הפוך, על אחת כמה וכמה קפיצה לצלילי מוסיקה חזקה במכון הכושר השכונתי. עם זאת, הרביצה מול הטלוויזיה לא תתרום תרומה ניכרת למראה שאינו דורש שכבות, שלא לומר חצי מעורטל בחוף הים. על מנת למנוע את הסנריו הבלתי הולם הזה, ליקטנו כמה חוגי כושר כיפיים ומחטבים, שיחממו את העונה הקרה:

הוט פילאטיס

השיטה: שיטה חדשה שאך הגיעה לארץ הקודש, הופכת בהדרגה לטרנד החדש בפעילות ספורטיבית חורפית ועוזרת לשמור על הכושר והגזרה בעונה הקרה. שיטת ההוט פילאטיס מבוססת על אימון גופני המתבצע בחדר המחומם ל-38 מעלות ו-50% לחות במשך כ- 50 דקות. האימון כולל סדרות ארוכות ומשתנות של תרגילי פילאטיס, שנועדו לחזק את שרירי הליבה בעמידה, בשכיבה ובישיבה, תוך שימוש בכל שרירי הגוף באופן דינאמי, מה  שמעלה את הדופק וגורם לאימון להיות אירובי.

מה משיגים: מטרות חימום החדר הן הגברת סיבולת לב ריאה, סיבולת שרירית, מודעות לנשימה, הפגת מתחים, הארכת השרירים ושיפור היציבה, הגדלת טווחי התנועה, חיטוב הגוף וסיוע בהפחתת כאבים ובשיקום במקרים של בעיות גב, בעיות בירכיים ועוד.

היכן: סניפי הוט פילאטיס בדיזנגוף סנטר ובנאות אפקה.


דראמס אלייב

השיטה: שיעור אירובי מיוחד הכולל תיפוף על כדורי פיטבול (כדורי ענק), בעזרת מקלות תיפוף לצלילי מוסיקה אנרגטית וסוחפת. מדובר באימון אירובי אינטנסיבי המתמקד בידיים וברגליים, תוך שילוב תנועות פשוטות.

מה משיגים: השיעור שורף בממוצע יותר קלוריות משיעור אירובי רגיל. מחקרים מצאו כי שיטת האימון עוזרת בהפחתת לחצים נפשיים ומהווה תרפיה.

היכן: רשת "ספורטן", רשת מועדוני ספורט ונופש.


הגודל כן קובע, מסתבר. אימון כדורי פיטבול


אימון טרמפולינה

כל משתתף מתאמן על מיני טרמפולינה שעוצבה במיוחד לאימוני כושר. האימון האירובי המתבצע על הטרמפולינה כולל קפיצות קלילות ובסיסיות, חלקן משלבות תנועות ידיים ורגליים להעלאת הדופק ומצריכות קואורדינציה פשוטה. העבודה על הטרמפולינה היא באינטרוולים של העלאת הדופק והורדתו, מה שתורם לשריפת קלוריות גבוהה יותר. בעת הקפיצות על הטרמפולינה, דם עורקי נכנס לנימים, על מנת לצייד את התאים בנוזל רקמה שמכיל מזון וחמצן. הקפיצות מניעות ביעילות את נוזל הלימפה ואת הדם באופן חוזר ונשנה.

מה משיגים: האימון מומלץ מאוד למניעת אוסטיאופורוזיס ולחיזוק רצפת האגן. מלבד תוצאות החיטוב והבריאות, המשתתפים נהנים ממוזיקה מקפיצה (תרתי משמע).

איפה: VIM מתחם הבריאות, הכושר והפנאי.


פלור בר

השיטה: שיטת כושר חדשה ומהפכנית המבוססת על עיקרי הבלט הקלאסי. כל תרגילי הבלט שנעשים על הבר מבוצעים על הרצפה, מה שמאפשר החזקה של השרירים הפועלים ממרכז הגוף ומשרירי הליבה. השיטה עובדת על כל חגורת הבטן, המהווה כביכול מקור כח כמעט לכל דבר שאנו עושים עם הגוף.

מה משיגים: הפלור בר מחזק את כל הגוף ועובד על כל השרירים בהרמוניה בו זמנית.

היכן: "סייבקס", הילטון - מועדון הכושר והספא.ספיבי – רכיבה מדומה על אופניים

השיטה: רכיבה על אופניים הפכה בשנים האחרונות לטרנד של ממש הן בפן הבריאותי - שמירה על כושר, והן בפן החברתי - בילוי חברתי משותף, שבמסגרתו מתחרים על תוצאות טובות יותר. עלותו של תחביב זה היא גבוהה מאד וכוללת עלות אופניים מאיכות טובה, אביזרי מיגון וביגוד מתאים וכדומה. חוג חדש מציע אימון רכיבה ייחודי ומהנה - רכיבה במציאות מדומה בכל מזג אוויר, ביום ובלילה וללא חשש מתאונות. באמצעות תוכנה המחברת את המתאמנים ואופני הכושר למערכת המקרינה את מהלך האימון בזמן אמת, בתצוגה גרפית תלת מימדית, הספורטאים רואים את עצמם רוכבים בסביבה חיצונית כקבוצה. כמו כן, התוכנה שומרת  את הנתונים של כל משתתף, כך שבכל זמן ניתן להתעדכן, להשוות, לשתף ולעקוב אחר קצב ההתקדמות.

מה משיגים:  שיפור מערכת סיבולת לב ריאה, חיטוב הירכיים, הישבן ורגליים האחוריות.

היכן: מועדון הכושר זאוספורט


רכיבה במציאות מדומה