מיכל ינאי ובן מוסקל ביום חתונתם. צילום: שלומי בומנדיל

היא מלכת הילדים לשעבר ושחקנית מוערכת בהווה, הוא איש עסקים מצליח, ואני, שלמי בומנדיל, שיצא לצלם את חתונת השנה לשנת 2009, הקושרת את עתידם המשותף של מיכל ינאי ובן מוסקל.

האורחים המכובדים

חתונתם של הזוג המלכותי התקיימה ב'מועדון התיאטרון' ביפו. מוזמנים מכל קשת החברה, הבידור והתעשייה הישראלית, ידועים יותר ופחות, זמרים, שחקנים ומעצבי דעת קהל, מחזיקים בידם כוס שמפניה ארוכת רגליים, מתחככים האחד בשני בקבלת הפנים הנוצצת. בין כל באי הקליקה הישראלית, בלטו שני זרים מלוכסני עיניים שעטו על עצמם צעיף לבן, צעיף, שלימים הסתבר, משייך אותם לבית המלוכה הבהוטני, ממלכה קטנטנה במזרח הרחוק.


מיכל ובן ביום חתונתם בצילום משותף עם תושבי הממלכה הבהוטנית. צילום: שלומי בומנדיל

תגידו צ'יז

במהלך הקוקטייל הנוצץ, ניגשת אלי מיכל ומבקשת, שאצלם תמונה ספציפית. פסעתי איתה בין האורחים, עד שהגענו לשני זרים מלוכסנים, שהחליפו תנועות גוף, הסירו את צעיפיהם ונתנו לזוג הטרי לעטות אותם. האירוע הגיע לסיומו, ולמחרת היום, מתקשרת אלי מיכל ומבקשת, אם אוכל לשלוח לה את שלוש התמונות של החברים עם הצעיפים מיום החתונה.


האם זו מתיחה?


שלחתי לה, כבקשתה, את התמונות, מבלי לדעת במה מדובר. לאחר חודשיים, זכיתי לקבל הודעה ממיכל, "התמונות שלך הולכות להיות מפורסמות בבהוטן". מאחר ויצא לי להכיר מעט את מיכל ואת חוש ההומור שלה, הייתי בטוח לחלוטין שמדובר במתיחה. "יש לי סיפור קטן לספר לך" מוסיפה מיכל, בשיא הנונשלנטיות. "אתה זוכר את שני החברים שהצטלמנו איתם? הם חברים שלנו, בני הממלכה הבהוטנית, הקשורים למשפחת המלוכה בבהוטן. השניים ביקשו אישור מהמלך, על מנת שיוכלו לעשות שימוש בתמונות שלך ולהפוך אותן לבול רשמי של הממלכה".

אני כמובן לא האמנתי למילה מדבריה של מיכל, כי אפילו את בעלה היא מתחה ביום חתונתם, אבל כעבור זמן קצר, חזרה מיכל מבהוטן ובידה התמונות שלי והבולים, שהפכו לבול רשמי בממלכה הבהוטנית, אות הוקרה, המסמל את היחסים החמים שנרקמו ביניהם.


הבול הרישמי של מיכל ינאי ובן מוסקל

כדאי לדעת: בהוטן ידועה בתעשיית הבולים שלה, העשויים חומרים שונים ומגוונים: בולים ממתכת, זכוכית, עץ ובולים מיוחדים ומעוצבים אחרים. הבולים היו ועודם, סמלי סטטוס בממלכה הקטנה.