תזמורת סימפונט רעננה

עונת 2015-16 החלה

תזמורת סימפונט רעננה, פורצת בעונה החדשה את גבולות המוסיקה הקלאסית ופונה לקהלים חדשים באמצעות רפרטואר המבטא חיבור עמוק להיסטוריה

נא ללחוץ כאן

להתחברות לאתר ולחשיפת ההטבות לחברי המועדון
 • עונת 2015/16 (יחץ סימפונט רעננה)
 • עומר ולבר, המנהל המוסיקלי של התזמורת (יחץ סימפונט רעננה)
 • תזמורת סימפונט רעננה (יחץ סימפונט רעננה)
 • תזמורת סימפונט רעננה (יחץ סימפונט רעננה)
 • מרפרטואר העונה (יחץ סימפונט רעננה)
 • מרפרטואר העונה (יחץ סימפונט רעננה)
 • מייקל גוטמן: מנצח וסולן (יחץ סימפונט רעננה)
 • עומר ולבר המנהל המוסיקלי (יחץ סימפונט רעננה)
 • סרטון תדמית תזמורת סימפונט רעננה (יחץ סימפונט רעננה)
 • סרטון תדמית תזמורת סימפונט רעננה (יחץ סימפונט רעננה)
 • סרטון תדמית תזמורת סימפונט רעננה (יחץ סימפונט רעננה)

תזמורת סימפונט רעננה, בניהולו המוסיקלי של המאסטרו עומר מ. ולבר, פורצת בעונה החדשה את גבולות המוסיקה הקלאסית ופונה לקהלים חדשים באמצעות רפרטואר המבטא חיבור עמוק להיסטוריה, לצד ה'כאן ועכשיו'. הרפרטואר יבחן את גבולות ההשפעה של המוסיקה, ללא התפשרות על מצוינות מוזיקלית, תוך אירוח של מוזיקאים ויוצרים מובילים ובעלי אמירה ייחודית מישראל ומהעולם.

כך, למשל, לצד מוזיקאים כגון דויד קבאסי, סרגיי קרילוב, האחים צורי, איתמר לשם, נעם בוכמן, אסף קליינמן או מנצחים כמו מרטין פישר-דיסקאו, מייקל גוטמן ומיכאל כץ; יתארחו בעונת 2015-6 הצגת התיאטרון 'מייקל', הסופר אתגר קרת לצד זמרת הסופרן קרן הדר, אמנית הקול רייצ'ל ג'וי וייס, והמנצח והפסנתרן הגרמני ג'וליאן סלמקור המשמש כעוזרו של דניאל ברנבוים באופרה של ברלין.

היצירות יעסקו בין השאר בתרבות, במחאה החברתית, במיתולוגיה ובמורשת, וייגעו גם בסאטירה. קונצרט טרום-פתיחת העונה יקיים מפגש חווייתי בין המוזיקה למילה הכתובה; בקונצרט הפתיחה 'בטהובן והמיתולוגיה' תעלה יצירה חדשה מאת רונן שפירא על חשיבות המסע והדרך; בקונצרט '200 שנות מחאה' מאת עודד זהבי תבוצע בבכורה יצירה המבוססת על 200 שנות שירי מחאה חברתית; ועוד ועוד.

התזמורת מציעה ששה סוגי מינויים, אחד מהם בודאי יתאים לך!

תזמורת סימפונט רעננה נוסדה בשנת 1991, ומונה 42 נגנים - 31 עולים מברית המועצות לשעבר, ו-11 נגנים יוצאי יחידת הנגנים המצטיינים בצה"ל. התזמורת מקיימת כ-360 קונצרטים בשנה, ומשתתפת דרך קבע בפסטיבלים נחשבים כגון פסטיבל ישראל, פסטיבל אבו- גוש, פסטיבל כפר בלום וצלילים במדבר. השילוב של איכות ותרבות קלאסית עם מבט להווה דינאמי מציבים את סימפונט רעננה, בניהולו המוסיקלי של המנצח עומר ולבר, בקדמת העשייה התרבותית, החינוכית והחברתית בארץ.

במהלך השנים, ארחה התזמורת מנצחים ידועי-שם מהארץ ומהעולם כגון סלבדור ברוטונס, מקסים שוסטקוביץ', דני אטינגר, ג'יזל בן דור ונועם שריף; וסולנים כמו זמרי האופרה פאטה בורצ'ולדזה ולובה קזרנובסקה ומקהלת המורמונים של סולט לייק סיטי (המונה כ-200 זמרים). בין הנגנים ששיתפו פעולה עם התזמורת נמנים הפסנתרנים חואקין אצ'וקרו, אוקסנה יבולנסקיה ואריה ורדי; הכנרים מקסים ונגרוב וניקולאי זניידר; הצ'לנים מישה מייסקי, ארטו נורס ודמיטרי יבלונסקי; והכליזמר לאופולד קוזלובסקי, האחרון שנותר מהתקופה שלפני המלחמה בפולין.

לצד הרפרטואר הקלאסי, מקפידה התזמורת לבצע יצירות מקוריות המעשירות את אוצר המוסיקה הישראלית, ומהוות חוליה איתנה בקשר שבין עושרה של המוסיקה היהודית של פעם לבין הרעננות הישראלית של היום. לאורך שנות קיומה, ביצעה התזמורת כ-50 יצירות מקוריות המושתתות על מורשתנו והוויתנו הייחודית. על אלה זכתה התזמורת ב-2007 בפרס 'אנגל' היוקרתי, בגין "תרומתה הייחודית בטיפוח מורשת המוסיקה היהודית לדורותיה".

מעת לעת, הקפידה סימפונט רעננה לבצע יצירה של מלחין שנספה בשואה. כך, שיחזרה ב-2007 את סיפורה הטרגי של אלמה רוזה שעמדה בראש תזמורת הנשים של אושוויץ. השנה יזמה התזמורת פרויקט להנצחתה של אירנה סנדלר, חסידת אומות העולם ואזרחית כבוד של ישראל, שהצילה כ-2,500 ילדים כשהבריחה אותם מהגטו ומסרה אותם למשפחות פולניות לאימוץ במטרה להחזירם למשפחותיהם בסיום המלחמה. לשם כך, כתב המלחין קובי אושרת את היצירה 'שירתה של אירנה - קרן אור באפילה', אותה הוזמנה התזמורת לבצע גם בפולין. כמו כן, העניקה אשת נשיא פולין עיטור כבוד בשם נשיא פולין למנכ"לית התזמורת, אורית פוגל-שפרן, על תרומתה לפיתוח יחסי התרבות והדיאלוג בין פולין לישראל.


בזכות הגישה הבלתי אמצעית, הדינאמיות והליברליות האמנותית, הגיעה התזמורת עד כה לקהלים צעירים ומגוונים כשצלידה הופיעו אמני מוסיקה קלה כסטיבי וונדר, ריי צ'ארלס, מנהטן טרנספר, אמה שפלן, דויד ד'אור, דייוויד ברוזה ואחרים. פעילותה המוסיקלית המגוונת כוללת אופרות, מחזות זמר, מחזות מוסיקליים לילדים, מופעים המשלבים מחול ומולטימדיה, ותוכניות טלוויזיה לילדים המשודרות זה עשור בטלוויזיה ונמכרות בחנויות.

מוצרים נוספים של תזמורת סימפונט רעננה